Do Chorvatska i Bulharska nadále na občanku

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   

Dovolená s ESO travel
 

Novinky

Do Chorvatska i Bulharska nadále na občanku

V návaznosti na četné dotazy klientů CK a zavádějící informace podané některými českými médii přinášíme informace o požadavcích na cestovní doklady.

 

V posledních dnech dostáváme větší množství dotazů klientů, kteří se z televizní reportáže dozvěděli, že cestovní pas může být vyžadován při cestách do Bulharska, Chorvatska, Rumunska, Kypru, Velké Británie a Irska. Dle informací MZV ČR je pro vstup na území těchto států nadále postačující platný průkaz totožnosti (nebo cestovní pas).

 

Informaci potvrdilo také Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR, které sdělilo, že požadavky na vstupní dokumenty pro občany ČR zůstávají beze změn. Platný občanský průkaz je postačujícím dokumentem i v případě vstupu do Chorvatska, jak na svých stránkách uvádí Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR. 

 

V této souvislosti také připomínáme, že děti musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní doklad (a to i v případě, že jsou zapsány v občanském průkazu rodičů).

 

Pro získání aktuálních informací je vhodné si před cestou vstupní požadavky ověřit u zastupitelského úřadu daného státu.

 

Informace MZV k cestování v EU: http://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/prohlaseni_a_stanoviska/x2017_06_01_podminky_cestovani_obcanu_v_eu.html 

 

 

30.05.2017

Z dovolené v EU si zavoláte jako doma

Díky směrnici EU nyní mohou Češi volat, esemeskovat a surfovat z dovolené ve 28 zemích Evropské unie, Norska, Islandu a Lichtenštejnska za stejné ceny jako v ČR.

19.06.2017

Autobusy RegioJet rozšíří svou síť o Rumunsko již v červnu

Od 28. června budou autobusy RegioJet jezdit na nové lince Praha – Budapešť – Szeged – Arad – Temešvár. Tato linka posílí také stávající spoje do Budapešti, kde nově zastaví také na letišti.

07.06.2017

Letiště Praha - detekční kontroly uvnitř odbavených zavazadel

Letiště Václava Havla v Praze informovalo, že od 15. 5. 2017 zahájilo kontrolu stop po výbušninách uvnitř odbavených zavazadel. Co to znamená pro cestující?

17.05.2017

Češi mohou bezvízově cestovat do 152 zemí světa

Dle žebříčku síly cestovních pasů (Global Passport Power Rank 2017) se Česká republika umístila celosvětově na osmém místě.

09.05.2017

Rok baroka v ČR - hlasujte pro nejlepší videoklip

CzechTourism zapojil do svého online projektu Baroko Play mladé filmové tvůrce, kteří natočili videa propagující české barokní památky.

04.05.2017

123456789
210 položek, 42 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 BonTon Italieonline Monatour Interhome Skitur Italia travel CK Mayer & Crocus Iríny Tours Nemo Tour Erbia Go Afrika Geops Consultour
Vytvářím objednávku...