Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   

Dovolená s ESO travel
 

Novinky

Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

Ve druhém čtvrtletí letošního roku opět pokračoval pozitivní trend v příjezdech hostů do hromadných ubytovacích zařízení. Počet domácích hostů se zvýšil o 12,4 %, zahraničních dokonce o 15,6 %.

 

Hosté přibyli ve všech krajích České republiky, nejvyšší nárůst zaznamenal Karlovarský kraj, kde se počet zahraničních hostů zvýšil o 29 %. To souvisí především s oživením zájmu turistů z Ruska, jejichž počet vzrostl v ČR o téměř 57 %, v Karlovarském kraji pak o téměř 45 %.

 

 

 

Velmi dynamicky rostly i další vzdálené trhy, např. Čína (+ 52,9 %), Jižní Korea (+ 34,3 %) či Indie (+ 47,4 %). Překvapivě vysoký nárůst příjezdů jsme však zaznamenali i z tradičních evropských trhů, konkrétně z Německa o 12,6 %, ze Španělska pak dokonce o 25,8 %. V absolutním vyjádření k nám ve sledovaném období přijelo nejvíce turistů z Německa (543 tisíc příjezdů), Slovenska (182 tisíc) a Spojených států amerických (169 tisíc příjezdů).

 

"Dosavadní výsledky naznačují, že rok 2017 bude dalším úspěšným rokem v rámci příjezdového cestovního ruchu. Pro udržení a případně i navýšení stávající návštěvnosti ČR zahraničními turisty uspořádala agentura CzechTourism na konci června výroční incomingový workshop s mezinárodními nákupčími - Czech Republic Travel Trade Day. Ten je největším obchodním setkáním zástupců zahraničních cestovních kanceláří s českými poskytovateli služeb v oblasti cestovního ruchu. V rámci akce CzechTourism propojil přes 70 zahraničních nákupčí (touroperátorů a cestovních kanceláří) z celkem 27 zemí, kteří přijeli s cílem rozšířit svou nabídku služeb a zájezdů do České republiky, s osmi desítkami českých podnikatelů a zástupců regionů," dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

 

 

Zdroj dat: příjezdy do hromadných ubytovacích zařízení za 2 Q 2017, Český statistický úřad

Zdroj: TZ CzechTourism

 

11.08.2017

Česko vybírá nejlepší DestinaCZi 2017

Která místa máte v Čechách, na Moravě a ve Slezsku nejraději? Na kterém výletě se vám nejvíce líbilo? Hlasujte v 5. ročníku soutěže o nejlepší turistické atraktivity DestinaCZe 2017.

18.10.2017

Úspěšný fam trip AČCKA do Číny

Výhodami členství v naší profesní asociaci není jen získávání pravidelných aktuálních informací a odborných rad, ale můžete se účastnit velmi užitečných seminářů, workshopů, kongresů a především fam tripů. Tentokrát se členové vypravili do Číny.

11.10.2017

AČCKA pořádá seminář k EET pro CK/CA

Členové Asociace se mohou účastnit rozličných odborných seminářů. V říjnu se tak zájemci dozvědí více k tématu elektronické evidence tržeb, která se bude CK a CA týkat od 1. 3. 2018.

04.10.2017

Nový koncept veletrhů GO a Regiontour

Veletrhy Brno a.s. představují nový koncept tradičních lednových veletrhů cestovního ruchu GO & REGIONTOUR. Pro členy AČCKA i nadále nabízíme zvýhodněné ceny vystavování!

25.09.2017

Seminář o GDPR pro členy AČCKA zcela zaplněn

AČCKA pořádá pro své členy odborné semináře na aktuální témata. V příštím týdnu se tak členové budou moci dozvědět více o novém nařízení o ochraně osobních údajů GDPR.

19.09.2017

123456789
230 položek, 46 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 BonTon Italieonline Monatour Interhome Skitur Italia travel CK Mayer & Crocus Iríny Tours Nemo Tour Erbia Go Afrika Geops Consultour
Vytvářím objednávku...