Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   
Dovolená s ESO travel
 
  

 

Novinky

Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

Ve druhém čtvrtletí letošního roku opět pokračoval pozitivní trend v příjezdech hostů do hromadných ubytovacích zařízení. Počet domácích hostů se zvýšil o 12,4 %, zahraničních dokonce o 15,6 %.

 

Hosté přibyli ve všech krajích České republiky, nejvyšší nárůst zaznamenal Karlovarský kraj, kde se počet zahraničních hostů zvýšil o 29 %. To souvisí především s oživením zájmu turistů z Ruska, jejichž počet vzrostl v ČR o téměř 57 %, v Karlovarském kraji pak o téměř 45 %.

 

 

 

Velmi dynamicky rostly i další vzdálené trhy, např. Čína (+ 52,9 %), Jižní Korea (+ 34,3 %) či Indie (+ 47,4 %). Překvapivě vysoký nárůst příjezdů jsme však zaznamenali i z tradičních evropských trhů, konkrétně z Německa o 12,6 %, ze Španělska pak dokonce o 25,8 %. V absolutním vyjádření k nám ve sledovaném období přijelo nejvíce turistů z Německa (543 tisíc příjezdů), Slovenska (182 tisíc) a Spojených států amerických (169 tisíc příjezdů).

 

"Dosavadní výsledky naznačují, že rok 2017 bude dalším úspěšným rokem v rámci příjezdového cestovního ruchu. Pro udržení a případně i navýšení stávající návštěvnosti ČR zahraničními turisty uspořádala agentura CzechTourism na konci června výroční incomingový workshop s mezinárodními nákupčími - Czech Republic Travel Trade Day. Ten je největším obchodním setkáním zástupců zahraničních cestovních kanceláří s českými poskytovateli služeb v oblasti cestovního ruchu. V rámci akce CzechTourism propojil přes 70 zahraničních nákupčí (touroperátorů a cestovních kanceláří) z celkem 27 zemí, kteří přijeli s cílem rozšířit svou nabídku služeb a zájezdů do České republiky, s osmi desítkami českých podnikatelů a zástupců regionů," dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

 

 

Zdroj dat: příjezdy do hromadných ubytovacích zařízení za 2 Q 2017, Český statistický úřad

Zdroj: TZ CzechTourism

 

11.08.2017

Revoluce v cestovních dokladech: expresní pas opět do 24 hodin

Propadlý pas už neohrozí Vaši zahraniční dovolenou. Expresní vydání cestovního pasu bude možné do 24 hodin.

09.03.2018

Viceprezident AČCKA Tomáš Cikán v rozhovoru pro C.O.T.

Cestovku, jejíž jméno má zvuk, si lidé najdou. Viceprezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře ESO travel Tomáš Cikán poskytl rozhovor pro odborný časopis C.O.T.

20.02.2018

Prezident AČCKA v rozhovoru pro TTG: Po klasické dovolené ani netoužím

Rozhovor s Romanem Škrabánkem, prezidentem AČCKA, uveřejněný na www.ttg.cz

08.02.2018

Úprava novely profesního zákona

Prezident AČCKA Roman Škrabánek vystoupil na jednání sněmovního Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj

02.02.2018

Prezident AČCKA jednal s ministryní o úpravě novely profesního zákona

Roman Škrabánek, prezident AČCKA, se dne 5.1.2018 setkal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou a ředitelkou odboru cestovního ruchu Renatou Královou. Hlavním tématem rozhovoru byly připomínky AČCKA k podobě návrhu zákona před druhým čtením v Poslanecké sněmovně.

29.01.2018

123456789
244 položek, 49 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour Erbia Uni Travel Tip Travel Nean tour CK Eva Šulcová Datour SnowTrex
Vytvářím objednávku...