Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   

Dovolená s ESO travel
 
 

Novinky

Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

Ve druhém čtvrtletí letošního roku opět pokračoval pozitivní trend v příjezdech hostů do hromadných ubytovacích zařízení. Počet domácích hostů se zvýšil o 12,4 %, zahraničních dokonce o 15,6 %.

 

Hosté přibyli ve všech krajích České republiky, nejvyšší nárůst zaznamenal Karlovarský kraj, kde se počet zahraničních hostů zvýšil o 29 %. To souvisí především s oživením zájmu turistů z Ruska, jejichž počet vzrostl v ČR o téměř 57 %, v Karlovarském kraji pak o téměř 45 %.

 

 

 

Velmi dynamicky rostly i další vzdálené trhy, např. Čína (+ 52,9 %), Jižní Korea (+ 34,3 %) či Indie (+ 47,4 %). Překvapivě vysoký nárůst příjezdů jsme však zaznamenali i z tradičních evropských trhů, konkrétně z Německa o 12,6 %, ze Španělska pak dokonce o 25,8 %. V absolutním vyjádření k nám ve sledovaném období přijelo nejvíce turistů z Německa (543 tisíc příjezdů), Slovenska (182 tisíc) a Spojených států amerických (169 tisíc příjezdů).

 

"Dosavadní výsledky naznačují, že rok 2017 bude dalším úspěšným rokem v rámci příjezdového cestovního ruchu. Pro udržení a případně i navýšení stávající návštěvnosti ČR zahraničními turisty uspořádala agentura CzechTourism na konci června výroční incomingový workshop s mezinárodními nákupčími - Czech Republic Travel Trade Day. Ten je největším obchodním setkáním zástupců zahraničních cestovních kanceláří s českými poskytovateli služeb v oblasti cestovního ruchu. V rámci akce CzechTourism propojil přes 70 zahraničních nákupčí (touroperátorů a cestovních kanceláří) z celkem 27 zemí, kteří přijeli s cílem rozšířit svou nabídku služeb a zájezdů do České republiky, s osmi desítkami českých podnikatelů a zástupců regionů," dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

 

 

Zdroj dat: příjezdy do hromadných ubytovacích zařízení za 2 Q 2017, Český statistický úřad

Zdroj: TZ CzechTourism

 

11.08.2017

Cestovnímu ruchu se v loňském roce dařilo.

Počet dovolených v letní sezoně 2017 stoupl o více než 15 % na 2,9 mil. cest. Oficiální statistiky ČSÚ za 3. čtvrtletí 2017 potvrzují nejvíce dovolených za posledních sedm let.

04.01.2018

Asistentka sekretariátu AČCKA

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur hledá na plný úvazek příjemnou a komunikativní asistentku sekretariátu.

22.12.2017

Novoroční přání

AČCKA děkuje všem svým partnerům za spolupráci v roce 2017 a do nového roku přeje hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

21.12.2017

Nová autobusová linka Regiojet: Vídeň – Budapešť

Šestkrát denně v každém směru začne RegioJet provozovat autobusové spoje Vídeň – Budapešť a zpět. Od 4. ledna 2018 by žluté autobusy RegioJet Fun & Relax měly ve dvou až tříhodinovém intervalu spojovat obě metropole na Dunaji.

20.12.2017

Záhřeb obhájil titul nejlepší vánoční destinace

Chorvatská metropole Záhřeb byla podle výběru hlasujících portálu European Best Destinations potřetí vyhlášena nejlepší destinací pro vánoční svátky v Evropě.

13.12.2017

123456789
240 položek, 48 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour Erbia Uni Travel Tip Travel Nean tour CK Eva Šulcová Datour SnowTrex
Vytvářím objednávku...