Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   

Dovolená s ESO travel
 

Novinky

Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

Ve druhém čtvrtletí letošního roku opět pokračoval pozitivní trend v příjezdech hostů do hromadných ubytovacích zařízení. Počet domácích hostů se zvýšil o 12,4 %, zahraničních dokonce o 15,6 %.

 

Hosté přibyli ve všech krajích České republiky, nejvyšší nárůst zaznamenal Karlovarský kraj, kde se počet zahraničních hostů zvýšil o 29 %. To souvisí především s oživením zájmu turistů z Ruska, jejichž počet vzrostl v ČR o téměř 57 %, v Karlovarském kraji pak o téměř 45 %.

 

 

 

Velmi dynamicky rostly i další vzdálené trhy, např. Čína (+ 52,9 %), Jižní Korea (+ 34,3 %) či Indie (+ 47,4 %). Překvapivě vysoký nárůst příjezdů jsme však zaznamenali i z tradičních evropských trhů, konkrétně z Německa o 12,6 %, ze Španělska pak dokonce o 25,8 %. V absolutním vyjádření k nám ve sledovaném období přijelo nejvíce turistů z Německa (543 tisíc příjezdů), Slovenska (182 tisíc) a Spojených států amerických (169 tisíc příjezdů).

 

"Dosavadní výsledky naznačují, že rok 2017 bude dalším úspěšným rokem v rámci příjezdového cestovního ruchu. Pro udržení a případně i navýšení stávající návštěvnosti ČR zahraničními turisty uspořádala agentura CzechTourism na konci června výroční incomingový workshop s mezinárodními nákupčími - Czech Republic Travel Trade Day. Ten je největším obchodním setkáním zástupců zahraničních cestovních kanceláří s českými poskytovateli služeb v oblasti cestovního ruchu. V rámci akce CzechTourism propojil přes 70 zahraničních nákupčí (touroperátorů a cestovních kanceláří) z celkem 27 zemí, kteří přijeli s cílem rozšířit svou nabídku služeb a zájezdů do České republiky, s osmi desítkami českých podnikatelů a zástupců regionů," dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

 

 

Zdroj dat: příjezdy do hromadných ubytovacích zařízení za 2 Q 2017, Český statistický úřad

Zdroj: TZ CzechTourism

 

11.08.2017

Salzburg: již 20 let na seznamu UNESCO

V roce 1997 propůjčilo UNESCO historickému centru Salcburku ocenění kvality „světové kulturní dědictví“. Kromě jedinečného Starého Města a architektury byl pro toto označení rozhodující význam Salcburku jako hudební metropole a rodné město W. A. Mozarta.

16.08.2017

Korejští turisté slyší v ČR na Knihu slevových kupónů

Nejen Prahu, ale i Karlovy Vary, Plzeň, Kutnou Horu či Olomouc prezentuje v Koreji kniha nazvaná Czech Coupons Book, která byla ve spolupráci s agenturou CzechTourism vydána největší cestovní kanceláří mířící na individuální turisty Naeil Tour.

04.08.2017

Když dovolená skončí dřív než začala aneb Máte platný pas?

Pokud si zapomenete včas nechat vystavit pas, může se vám dovolená na poslední chvíli až o 4.000 Kč prodražit.

01.08.2017

Chorvatsko: Upozornění k využívání hraničních přechodů

MZV ČR upozorňuje české turisty, aby k přechodu hranic při cestách do Chorvatska používali výhradně mezinárodní hraniční přechody, nikoliv ty, které jsou určené pouze malému pohraničnímu styku.

27.07.2017

Nabídka zájezdů podle vašich oblíbených aktivit

Milujete rybaření, jízdu na koni, nebo se vaší oblíbenou rodinnou aktivitou stal geocaching? Ani na dovolené se svých zájmů nemusíte vzdávat. Přinášíme několik tipů, jak spojit cestování se zajímavými činnostmi.

24.07.2017

123456789
220 položek, 44 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 BonTon Italieonline Monatour Interhome Skitur Italia travel CK Mayer & Crocus Iríny Tours Nemo Tour Erbia Go Afrika Geops Consultour
Vytvářím objednávku...