Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   
Dovolená s ESO travel
 
  

 

Zajímavosti

Viceprezident AČCKA Tomáš Cikán v rozhovoru pro C.O.T.

Cestovku, jejíž jméno má zvuk, si lidé najdou. Viceprezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře ESO travel Tomáš Cikán poskytl rozhovor pro odborný časopis C.O.T.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cestovkám se loni – alespoň podle jejich vyjádření pro média – nadprůměrně dařilo. Předpokládám, že ESO travel nebude výjimkou…

 

V hodnocení globálního vývoje bych byl opatrný. Je totiž nezpochybnitelný fakt, že prodeje zájezdů přes klasické cestovní kanceláře celosvětově klesají. Proč by měl být český trh výjimkou? Ano, některým touroperátorům prodeje vzrostly, ale na druhé straně několik desítek cestovek dobrovolně ukončilo touroperátorskou činnost. Nicméně je fakt, že nám se loni dařilo skvěle, dosáhli jsme vůbec nejlepších hospodářských výsledků za celou historii firmy. Dílem díky vývoji měnových kurzů, především ale v důsledku přerodu ESO travel z globální cestovní kanceláře na cestovku specializovanou na mimoevropské exotické zájezdy. Tento proces jsme započali v roce 2012 a letos jej završíme. V praxi to znamená, že ukončíme prodej pobytových zájezdů, které ještě před pěti lety tvořily polovinu našich tržeb. Ponecháme si jen pár nejzajímavějších cílů ve Francouzské Polynésii, Oceánii a Indickém oceánu, kam budeme dál pořádat luxusní pobytové zájezdy pro naše stálé klienty. Tato změna je odrazem mého přesvědčení, že význam pro nás mají do budoucna zájezdy poznávací. Právě u nich se totiž může projevit profesionalita cestovní kanceláře, její know-how či kreativita. V době internetu není problém poskládat pobytový zájezd, zájezdy poznávací jsou ale závislé na kontaktech a osobních vazbách, které přes internet nevybudujete. A druhým naším pilířem jsou incentivní zájezdy, které zajišťujeme pro řadu významných tuzemských i nadnárodních firem.

 

Zaměřením na poznávací zájezdy dokreslujete trend, o kterém v tomto čísle píšeme, a sice růst poptávky po okrajových produktech cestovního ruchu…

 

Ano, v dnešní době nemůžeme čekat na klienta, který půjde náhodou kolem, a napadne ho koupit si zájezd. Chceme-li být úspěšní, musíme hledat cesty, jak efektivně oslovit a zaujmout takovéto úzce specializované cílové skupiny. Nicméně musíme si také uvědomit, že vnímání toho, co je okrajové či menšinové, se v průběhu času mění. Před dvaceti lety jsme jako naprostou kuriozitu nabízeli složitou cestu na Antarktidu, kterou si i kvůli zhruba 600tisícové ceně mohl dovolit jen málokdo. A dnes? Již za pár dnů (pozn. red.: rozhovor se odehrál v půli ledna) nám na Antarktidu, resp. na plavbu podél jejích břehů, odlétá víc než dvacetičlenná skupina klientů, kteří si za svých 150 000 užijí naprosto pohodlné cestování.

 

Text celého rozhovoru naleznete ZDE .

20.02.2018

Prezident AČCKA v rozhovoru pro TTG: Po klasické dovolené ani netoužím

Rozhovor s Romanem Škrabánkem, prezidentem AČCKA, pro TTG Czech.

29.03.2018

Revoluce v cestovních dokladech: expresní pas opět do 24 hodin

Propadlý pas už neohrozí Vaši zahraniční dovolenou. Expresní vydání cestovního pasu bude možné do 24 hodin.

09.03.2018

Oslavte s námi 40. výročí strašidelné pohádky Čarodějův učeň

V SOBOTU 3. BŘEZNA budeme společně čelit svým vnitřním strachům! Při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana – Čarodějův učeň a celosvětových oslav měsíce března jako měsíce knih pořádáme v Muzeu Karla Zemana „Čtení s čarodějem“. Celý doprovodný program je pro návštěvníky expozice zcela ZDARMA!

01.03.2018

Dominikánská republika: Pět zimních tipů

Zima je v plném proudu, před námi je ještě několik chladných týdnů a vy možná právě uvažujete, kam vyrazit za teplem. Vydejte se do Dominikánské republiky. V následujícím článku přinášíme několik tipů, co stojí za to v této karibské zemi zažít.

21.02.2018

Konference 360° Travel Trends přinese nejčerstvější informace o globálních trendech

Získejte zasvěcený přehled o převratných proměnách cestovního ruchu na prvním ročníku odborné konference 360° Travel Trends! Akce poběží od 15.–16. února souběžně s veletrhem Holiday World na pražském Výstavišti. Dva dny, tři sály, desítky vystupujících, kteří mají rozhodně co říct.

29.01.2018

123456789
175 položek, 35 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour Erbia Uni Travel Tip Travel Nean tour CK Eva Šulcová Datour SnowTrex
Vytvářím objednávku...