Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
CK Trip, s.r.o.
Pražská 17 466 01 Jablonec nad Nisou
Telefon: +420 483 314 298, +420 777 711 734
Fax: +420 483 329 218
Skype:
ID: 957510

Národní parky a moře Černé hory

Termín: 01.07. (Pá) - 10.07. (Ne) 2022

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 14 990 Kč

Popis zajezdu
V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem. Hlavní město Černé Hory (Montenegro) je Podgorica (dříve Titograd). Země hraničí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Albánií. Podnebí je na pobřeží středomořské, ve vnitrozemí kontinentální se stálým příjemným počasím v letních měsících. Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.
Program

Shrnutí programu na všechny dny
1. Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě Plevlja. Návštěva pašovy mešity Gazi Husein s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie. Krátká zastávka u unikátního pravoslavného kláštera Svaté trojice z 12. století. Přejezd ze sedla Mijakovići do pohoří NP Durmitor přes monumentální most v kaňonu řeky Tary. Nocleh a večeře v hotelu v horském středisku Žabljak (3 noci na stejném místě).

3. Lehčí varianta - túra k jezerům Crno jezero, Zminje jezero a na planinu Crepulj Poljana, náročnější varianta Crvena Greda (2 164 m).


4. Lehčí varianta - dopoledně skalní vyvýšenina Čurovac s výhledem do kaňonu řeky Tara, odpoledne lanovkou na Savin Kuk (2 313 m), náročnější varianta - výstup na nejvyšší horu Durmitoru Bobotov Kuk (2 522 m) odkud je vidět Černá Hora jako na dlani, pro zájemce faktultativně možnost raftingu na řece Tara (cca 45 EUR včetně pikniku)

5. Na kolech sjezd do kaňonu řeky Tara. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) Krátký přejezd do NP Biogradska Gora se stejnojmenným jezerem ledovcového původu ve výšce 1094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Možnost okruhu kolem jezera nebo turistických procházek v okolí jezera. Přejezd k moři divokým kaňonem řeky Morača. Ubytování v aparthotelu nebo v apartmánu na Budvanské riviéře (4 noci na stejném místě). Večer prohlídka historického centra Budvy, noční život v Budvě, návrat v pozních nočních hodinách.

6. Cesta autokarem desítkami serpentín a panoramatických vyhlídek na Boku Kotorskou (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v Njeguši (rodný dům černohorského vládyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, pro zájemce ochutnávka sýra a vín. Přejezd přes pohoří Lovčen, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše.

7. Kolem 9. hodiny výlet do kaňonu řeky Cijevny, procházka podél kaňonu, koupání v řece. Přejezd do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítky druhů ryb). Fakultativně možnost projížďky loďkou po jezeře s koupáním a ochutnávka pečených ryb v originální rybářské krčmě na skále.

8. Dopoledne návštěva Kotoru (UNESCO), jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách až k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s úchvatnými výhledy na město a Kotorský záliv. Odpoledne koupání a relaxace u moře.

9. Odjezd busem do Tivatu. Pro zájemce fakultativně lodní výlet po Boce Kotorské, výstup na ostrov Gospa od Škrpelja, prohlídka starodávného městečka Prčanj s možností koupání, poté lodí do kdysi slavného města námořníků novi, plavba celou Bokou Kotorskou do rybářského městečka Rose s možností koupání a fish-piknikem. Poté plavba kolem nejzelenějšího města Jadranu Herceg Novi se středověkými pevnostmi, Odjezd z Igala přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Slovinsko a Rakousko do ČR.

10. Příjezd do ČR v podvečerních .hodinách.
Stravování

Polopenze

Popis
Ubytování nemá žádný popis.3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Nástupní místa
Bratislava, Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha
01.07. (Pá) - 10.07. (Ne) 2022 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-14 990 Kč
Vybrat termín
05.08. (Pá) - 14.08. (Ne) 2022 - 10 dní, 9 nocí
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-14 990 Kč
Vybrat termín
19.08. (Pá) - 28.08. (Ne) 2022 - 10 dní, 9 nocí
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-14 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČerná Hora
MístoČerná Hora
HotelNárodní parky a moře Černé hory
dospělá osoba
Termín01.07.2022 - 10.07.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Trip, s.r.o. IČO: 28445759
Monatour Interhome CK Plus Tour Doma Nuda Ludor
CK Mayer & Crocus Go Afrika CK Eva SnowTrex AnChoice
Vytvářím objednávku...