48. KONGRES AČCKA V POLSKU: Na zámku i v podzemí

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

48. KONGRES AČCKA V POLSKU: Na zámku i v podzemí

Zámek Książ ve Wałbrzychu se stal ve dnech 3. – 5. listopadu 2016 místem konání 48. Kongresu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

 

Členové AČCKA se vydali do Dolnoslezského vojvodství na laskavé pozvání Společnosti Podzemního města Osówka, s jejímž přispěním byla připravena bohatá odborná i poznávací náplň kongresu.

 

Program začal návštěvou Medvědí jeskyně v Kletni, která je jednou z nejhlubších v Polsku. Během prohlídkové trasy účastníci obdivovali krápníkové útvary, včetně šestimetrové kaskády připomínající zamrzlý vodopád. Při zahajovací večeři členy oficiálně přivítal prezident AČCKA Roman Škrabánek a předseda představenstva Společnosti Podzemního města Osówka, pan Zdzislaw Lazanowski. Poté se účastníci kongresu odebrali na ubytování do stylového zámeckého hotelu.

 

 

Samotný páteční odborný program se odehrával ve velkém tanečním sále zámku Książ a byl zahájen Česko-polským setkáním, během kterého vystoupili představitelé oboru cestovního ruchu z obou zemí – prezident Komory cestovního ruchu Polské republiky Marek Ciechanowski, Wojciech Bilinski z Odboru cestovního ruchu Maršálkovského úřadu Dolnoslezského vojvodství, ředitel Dolnoslezské turistické organizace Rajmund Papiernik, viceprezident sdružení Turistická třináctka Jacek Henryk Herberger, za českou stranu pak Tomio Okamura, poslanec a člen Podvýboru pro cestovní ruch PSP ČR, Ivana Bílková, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Varšavě, a Roman Škrabánek, prezident AČCKA.

 

 

Odpoledne následoval workshop se zástupci jednotlivých atraktivit sdružených v organizaci Turistická třináctka, díky kterému se členové mohli blíže seznámit s místní nabídkou, načerpat inspiraci a navázat spolupráci při pořádání zájezdů do tohoto regionu.

 

 

Zasedání členů AČCKA se věnovalo vývoji implementace směrnice EU o souborných cestovních službách a novele zákona č. 159/1999 Sb. Prezident Asociace informoval o legislativních návrzích Ministerstva pro místní rozvoj ČR v rámci transpozice směrnice a o společném stanovisku AČCKA a ACK ČR. Kateřina Petříčková, výkonná ředitelka, shrnula výsledky průzkumu AČCKA mezi členskými asociacemi ECTAA, týkajícího se ochrany zákazníků v případě platební neschopnosti pořadatele zájezdu. Členové budou o legislativních změnách a jejich důsledcích nadále informováni.

 

 

Během podvečerní členské konference proběhla také volba členů prezidia a revizní komise AČCKA pro období 2016 - 2018. Přítomní členové svými hlasy rozhodli o následujícím složení prezidia: Roman Škrabánek, Soňa Brandeisová, Renata Moník Petříčková, Tomio Okamura, Radek Šafařík, Stanislav Mrázek, Petr Kraus, Tomáš Cikán, Dana Kozáková. Revizní komise zůstává i pro další období ve stejné sestavě: Milena Vančurová, Věra Andělová, Eliška Majerová. 

 

 

Slavnostní večeře na zámku byla příležitostí k předání ocenění čtyřem společnostem za dlouholeté řádné členství v AČCKA již od roku 1995 a 1996. Diplom tak převzala CA Polor, CK SteFanny, CK Boca a CK Mayer&Crocus. Prezident AČCKA také poděkoval Miroslavu Hrdličkovi, asociačnímu editorovi, za desetileté působení v prezidiu AČCKA. Večer byl zakončen strašidelnou noční prohlídkou zámku Książ.

 

 

V sobotu čekal na účastníky nabitý poznávací program. Nejprve si prošli zajímavou trasu ve zlatém dole Złoty Stok, ozvláštněnou o projížďku podzemním vláčkem. V nedalekém středověkém technickém parku si zájemci zkusili roztočit sedmimetrové šlapací kolo a žentour, ti odvážnější prošli i Stezkou strachu a otestovali repliky mučících nástrojů v katově chalupě.

 

  

 

Následovala návštěva monumentální pruské tvrze v Klodzku s ukázkou dělostřelby a prohlídkou podzemních katakomb. Závěr pobytu byl vyhrazen k prozkoumání tajuplného podzemního města Osówka, budovaného za Hitlerovy Třetí říše. Pro účastníky zde byla připravena náročnější varianta prohlídky zahrnující převoz ve výsadkářské loďce, průchod temnou chodbou, překonání prkenných lávek nad vodou a samozřejmě i profesionální průvodcovský výklad.

 

  

 

 

Děkujeme za účast všem členům, kteří se na 48. Kongres vypravili a spoluvytvářeli příjemnou a přátelskou atmosféru během celého pobytu. Již nyní se těšíme na příští společné setkání.

 

  

 

 

Text a foto: AČCKA

 

30.11.2016

Zástupci evropských asociací cestovních kanceláří jednají v Thessaloniki

Ve dnech 24. a 25. 11. 2022 probíhá pololetní zasedání evropské asociace ECTAA

24.11.2022

Vyšší poptávka po lyžařských pobytech v tuzemsku i zahraničí oproti loňsku

TZ AČCKA, 22. 11. 2022 | Při srovnání 2022/2021 evidují CK a CA vyšší prodeje pobytů na horách.

22.11.2022

Evropské fórum cestovního ruchu 2022

Ve dnech 15. a 16. listopadu 2022 se koná 51. Evropské fórum cestovního ruchu

16.11.2022

Zhodnocení letní sezóny zájezdů v EU a trendy prodejů na zimu

TZ AČCKA, 2. 11. 2022 | Jaká byla sezóna letních zájezdů v cestovních kancelářích v Evropě?

03.11.2022

Blízká exotika na podzim a v zimě - kam Češi cestují do 6 hod. letu

TZ AČCKA, 14. 9. 2022 | Od října do prosince vycestuje na delší pobyt 12 % Čechů.

15.09.2022

123456789
347 položek, 70 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice
Vytvářím objednávku...