Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Novinky

AČCKA a SACKA jednaly s českou velvyslankyní na Slovensku

Prezidenti české a slovenské asociace cestovních kanceláří a agentur (R.Škrabánek, S.Macko) se dne 15.3.2018 setkali s českou velvyslankyní na Slovensku Livií Klausovou.

 

Hlavním bodem diskuze byla žádost asociací o udělení záštity nad jejich společnou iniciativou, kterou je vůbec první společné setkání členů obou profesních sdružení, plánované na podzim tohoto roku v oblasti Nízkých Tater.

 

Ze strany asociací bylo zdůrazněno, že myšlenka na realizaci společného setkání členů vznikala již delší dobu a její nynější faktické naplnění je významně povzbuzeno symbolikou oslav 100. výročí vzniku Československa. Zároveň byla vyzdvižena dlouhodobá výborná spolupráce obou profesních sdružení, která na bázi vzájemného přidruženého členství úspěšně probíhá již od roku 2007. 

 

Paní velvyslankyně vyjádřila sympatie pro činnost  obou asociací a v návaznosti na bližší konkretizaci programu akci přislíbila udělení osobní záštity bez spojitosti s oficiální funkcí. Zároveň předběžně potvrdila svoji účast na oficiálním zahájení společného zasedání v rámci pátečního programu (9.11.2018). 

 

Jednání, které probíhalo v sídle AČCKA, se z pozice partnera akce účastnila také ředitelka českého zastoupení slovenského cestovního ruchu Klára Badinková, která projektu vyjádřila podporu a nabídla součinnost na přípravách odborné i společenské náplně zasedání. Termín konání akce je předběžně potvrzen v termínu 8.-11.11.2018 a rámcový návrh programu zahrnuje společný odborný program na aktuální témata, vzájemná jednání v československých pracovních sekcích/klubech, separátní volební členskou konferenci AČCKA nebo workshop s místními partnery. Odborná náplň zasedání bude odlehčena československým společenským večerem a sobotně relaxačně/poznávacím programem.

03.05.2018

Cestovní kanceláře hlásí pokles reklamovaných zájezdů a méně kuriozit

Průzkum hlavní zájezdové sezóny prokázal pokles reklamací pod 0,6 %. Oprávněné stížnosti taženy zpožděním letecké dopravy.

16.09.2019

Dovolená pro neslyšící jako příležitost pro cestovní kanceláře

Potenciál nabídky CK pro segment neslyšících byl předmětem jednání AČCKA s organizací Tichý svět

29.08.2019

AČCKA jednala s ministrem obchodu a průmyslu

Asociace podporuje kroky ministra Karla Havlíčka i avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest. Cestovní ruch však musí být řízen synergicky z jednoho ministerstva.

20.08.2019

Rezervace cestovních služeb "na proklik": uplatnil se nový model online prodeje?

Zpráva Evropské komise o nových ustanoveních týkajících se rezervací „na proklik“ (The “click-through report”).

30.07.2019

AČCKA se účastnila jednání s gruzínskou delegací

Dne 1.7. se AČCKA účastnila jednání s náměstkem vedoucího mise panem Mikheilem Chkhikvadzem, které proběhlo na gruzínské ambasádě.

30.07.2019

123456789
270 položek, 54 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...