Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Novinky

AČCKA pořádala seminář k náležitostem Smlouvy o zájezdu a dalším tématům

Odborný seminář AČCKA k podobě Smlouvy o zájezdu po změně občanského zákoníku v loňském roce

 

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur uspořádala koncem května pro své členy další z řady odborných seminářů, tentokrát celkem ke třem významným tématům. První a nejrozsáhlejší blok byl věnován problematice povinných smluvních údajů uváděných na smlouvě o zájezdu po změně legislativy v loňském roce, která se významně dotkla také občanského zákoníku, Díl 6, Zájezd. Posluchači tak zejména obdrželi podrobné informace k zásadním ustanovením zákona č. 89/2012 Sb. ve znění zákona č. 111/2018 Sb. - hlavní a další náležitosti Smlouvy/Potvrzení o zájezdu (§ 2527 - § 2528).

 

Konkrétní doporučení, jak co nejvhodněji zapracovat požadavky zákona do smluv se zákazníky účastníkům prezentoval prezident AČCKA, Ing. Roman Škrabánek. Výklad byl podpořen písemným materiálem MMR ČR, které dle návrhu asociace poskytlo doporučení k rozdělení údajů, které je nezbytné uvádět přímo v samotné Smlouvě/Potvrzení o zájezdu, a které mohou být uvedeny jako součást Všeobecných smluvních podmínek. Prezentace na základě příkladů z praxe nabídla srozumitelné vodítko k úpravě smluv v souladu s platným právem a otevřela prostor pro návaznou živou diskuzi. 

 

Druhá část programu byla věnována tématu přípravy a přenosu dat pro cestovní agentury a očekávaným budoucím změnám v DPH u cestovních kanceláří. O zpracování dat hovořil Mgr. Lukáš Věžník za společnost Zájezdy.cz a člen prezidia AČCKA, který v rámci příspěvku mimo jiné upozornil na potřebu maximální komplexnosti dat jako nezbytného klíče k úspěšnému prodeji. Ohledně DPH pro cestovní kanceláře zazněla informace k vznikající novele zákona, která mimo jiné zavádí povinnost zdanění již přijatých záloh. Asociace k návrhu uplatnila řadu připomínek, které byly Ministerstvem financí zohledněny a měly by výrazně ulehčit adaptaci na budoucí změny.

 

Seminář byl koncipován jako otevřený s přednostní registrací pro členy AČCKA. Celkem se účastnilo více než 90 posluchačů, zejména zástupců cestovních kanceláří. Akce se uskutečnila na půdě Ministerstva pro místní rozvoj ČR v plně zaplněném hlavním přednáškovém sále budovy na Staroměstském náměstí.

 

 

14.06.2019

Cestovní kanceláře hlásí pokles reklamovaných zájezdů a méně kuriozit

Průzkum hlavní zájezdové sezóny prokázal pokles reklamací pod 0,6 %. Oprávněné stížnosti taženy zpožděním letecké dopravy.

16.09.2019

Dovolená pro neslyšící jako příležitost pro cestovní kanceláře

Potenciál nabídky CK pro segment neslyšících byl předmětem jednání AČCKA s organizací Tichý svět

29.08.2019

AČCKA jednala s ministrem obchodu a průmyslu

Asociace podporuje kroky ministra Karla Havlíčka i avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest. Cestovní ruch však musí být řízen synergicky z jednoho ministerstva.

20.08.2019

Rezervace cestovních služeb "na proklik": uplatnil se nový model online prodeje?

Zpráva Evropské komise o nových ustanoveních týkajících se rezervací „na proklik“ (The “click-through report”).

30.07.2019

AČCKA se účastnila jednání s gruzínskou delegací

Dne 1.7. se AČCKA účastnila jednání s náměstkem vedoucího mise panem Mikheilem Chkhikvadzem, které proběhlo na gruzínské ambasádě.

30.07.2019

123456789
270 položek, 54 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...