Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět


 
  
 
Dovolená s ESO travel
                        
 

 

Novinky

Rezervační trendy v Evropě

AČCKA přináší výsledky průzkumu z patnácti členských zemí EU

Na základě členství v evropské asociaci ECTAA se AČCKA zúčastnila průzkumu trendů v prodeji zájezdů na letní a zimní sezonu roku 2019. Korespondenčního dotazování, které proběhlo na konci dubna 2019, se kromě AČCKA účastnilo dalších 14 členských asociací.

 

Z průzkumu vyplývá, že silná poptávka po dovolených převládala u více než poloviny respondentů, jak na poli příjezdového, tak i výjezdového cestovního ruchu. V oblasti outgoingu zaznamenalo největší nárůst prodejů Rumunsko, které uvedlo dokonce 30 % zvýšení poptávky po zájezdech. Výraznější zájem o dovolené byl patrný také ve Španělsku (10 %), Řecku (8 %) a České republice (5-10 %). Naopak mírný pokles prodejů zaznamenaly trhy ve Finsku, Německu, Švédsku a ve Spojeném království.  
 
Destinace 
 
Dokument dále představil preferované cílové destinace v jednotlivých členských státech. Většina dotazovaných zemí ohlásila oživení prodejů do Turecka a arabských destinací (Tunisko, Egypt a Maroko). Více trhů zdůraznilo nárůst prodejů do Řecka a Španělska. Patrný je také velký (a stále narůstající) zájem o exotické destinace. Naopak mnoho zdrojových trhů shodně uvedlo pokles rezervací do Španělska, Řecka a Bulharska, přičemž lze předpokládat, že poptávka po těchto zemích by se mohla zvýšit s blížícím se létem a při nákupech last minute dovolených.  
 
Spotřebitelské trendy 
 
Z hlediska spotřebitelského chování průzkum identifikuje hned několik aktuálních trendů.  Švédsko poukázalo na velký nárůst domácích dovolených na úkor zahraničních zájezdů, přičemž více než 60 % těchto změn bylo realizováno v zájmu podpory udržitelného cestovního ruchu a s cílem snížení ekologické stopy v odvětví. S tímto trendem se také pojí změna preference dopravního prostředku, kdy narůstal zájem o cestování vlakem. V rámci hodnocení byla dále zdůrazněna přetrvávající obliba nízkonákladových letů (Německo), rodinných dovolených (Finsko, Rumunsko), okružních plaveb (Švýcarsko, Řecko, Španělsko) a pobytů na prodloužený víkend (Lotyšsko, Rumunsko). Britské cestovní kanceláře zaznamenaly preferenci spíše pozdních rezervací, kterou způsobila nejistota ohledně vývoje Brexitu.  
 
 
Mgr. Kristýna Čámská

Office / Account Manager AČCKA 

18.07.2019

Rezervace cestovních služeb "na proklik": uplatnil se nový model online prodeje?

Dovolujeme si Vás upozornit na nedávno uveřejněnou zprávu Evropské komise o nových ustanoveních týkajících se rezervací „na proklik“ (The “click-through report”).

30.07.2019

AČCKA se účastnila jednání s gruzínskou delegací

Dne 1.7. se AČCKA účastnila jednání s náměstkem vedoucího mise panem Mikheilem Chkhikvadzem, které proběhlo na gruzínské ambasádě.

30.07.2019

ECTAA podává žalobu na IATA za porušení antimonopolních pravidel

Právní krok je vyústěním dlouhodobě neúspěšných jednání ECTAA s IATA o potřebě modernizace systému distribuce letenek a snah o docílení vyváženějšího postavení akreditovaných prodejců a leteckých společností.

16.07.2019

AČCKA pořádala seminář k náležitostem Smlouvy o zájezdu a dalším tématům

Odborný seminář AČCKA k podobě Smlouvy o zájezdu po změně občanského zákoníku v loňském roce

14.06.2019

Blíží se zdanění leteckého paliva v Evropě?

Dovolujeme si Vás formou článku informovat o možném blížícím se zdanění leteckého paliva v Evropě.

12.06.2019

123456789
267 položek, 54 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...