Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Novinky

Rezervační trendy v Evropě

AČCKA přináší výsledky průzkumu z patnácti členských zemí EU

Na základě členství v evropské asociaci ECTAA se AČCKA zúčastnila průzkumu trendů v prodeji zájezdů na letní a zimní sezonu roku 2019. Korespondenčního dotazování, které proběhlo na konci dubna 2019, se kromě AČCKA účastnilo dalších 14 členských asociací.

 

Z průzkumu vyplývá, že silná poptávka po dovolených převládala u více než poloviny respondentů, jak na poli příjezdového, tak i výjezdového cestovního ruchu. V oblasti outgoingu zaznamenalo největší nárůst prodejů Rumunsko, které uvedlo dokonce 30 % zvýšení poptávky po zájezdech. Výraznější zájem o dovolené byl patrný také ve Španělsku (10 %), Řecku (8 %) a České republice (5-10 %). Naopak mírný pokles prodejů zaznamenaly trhy ve Finsku, Německu, Švédsku a ve Spojeném království.  
 
Destinace 
 
Dokument dále představil preferované cílové destinace v jednotlivých členských státech. Většina dotazovaných zemí ohlásila oživení prodejů do Turecka a arabských destinací (Tunisko, Egypt a Maroko). Více trhů zdůraznilo nárůst prodejů do Řecka a Španělska. Patrný je také velký (a stále narůstající) zájem o exotické destinace. Naopak mnoho zdrojových trhů shodně uvedlo pokles rezervací do Španělska, Řecka a Bulharska, přičemž lze předpokládat, že poptávka po těchto zemích by se mohla zvýšit s blížícím se létem a při nákupech last minute dovolených.  
 
Spotřebitelské trendy 
 
Z hlediska spotřebitelského chování průzkum identifikuje hned několik aktuálních trendů.  Švédsko poukázalo na velký nárůst domácích dovolených na úkor zahraničních zájezdů, přičemž více než 60 % těchto změn bylo realizováno v zájmu podpory udržitelného cestovního ruchu a s cílem snížení ekologické stopy v odvětví. S tímto trendem se také pojí změna preference dopravního prostředku, kdy narůstal zájem o cestování vlakem. V rámci hodnocení byla dále zdůrazněna přetrvávající obliba nízkonákladových letů (Německo), rodinných dovolených (Finsko, Rumunsko), okružních plaveb (Švýcarsko, Řecko, Španělsko) a pobytů na prodloužený víkend (Lotyšsko, Rumunsko). Britské cestovní kanceláře zaznamenaly preferenci spíše pozdních rezervací, kterou způsobila nejistota ohledně vývoje Brexitu.  
 
 
Mgr. Kristýna Čámská

Office / Account Manager AČCKA 

18.07.2019

Nedostatečná ochrana cestujících v letecké dopravě stále aktuální

Dovolujeme si Vám zprostředkovat článek věnující se stále aktuální problematice nedostatečné ochrany cestujících v letecké dopravě.

03.10.2019

Cestovní kanceláře hlásí pokles reklamovaných zájezdů a méně kuriozit

Průzkum hlavní zájezdové sezóny prokázal pokles reklamací pod 0,6 %. Oprávněné stížnosti taženy zpožděním letecké dopravy.

16.09.2019

Dovolená pro neslyšící jako příležitost pro cestovní kanceláře

Potenciál nabídky CK pro segment neslyšících byl předmětem jednání AČCKA s organizací Tichý svět

29.08.2019

AČCKA jednala s ministrem obchodu a průmyslu

Asociace podporuje kroky ministra Karla Havlíčka i avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest. Cestovní ruch však musí být řízen synergicky z jednoho ministerstva.

20.08.2019

123456789
272 položek, 55 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...