Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   
Dovolená s ESO travel
 
  

 

Novinky

Turistů přibylo ve všech krajích České republiky

Ve druhém čtvrtletí letošního roku opět pokračoval pozitivní trend v příjezdech hostů do hromadných ubytovacích zařízení. Počet domácích hostů se zvýšil o 12,4 %, zahraničních dokonce o 15,6 %.

 

Hosté přibyli ve všech krajích České republiky, nejvyšší nárůst zaznamenal Karlovarský kraj, kde se počet zahraničních hostů zvýšil o 29 %. To souvisí především s oživením zájmu turistů z Ruska, jejichž počet vzrostl v ČR o téměř 57 %, v Karlovarském kraji pak o téměř 45 %.

 

 

 

Velmi dynamicky rostly i další vzdálené trhy, např. Čína (+ 52,9 %), Jižní Korea (+ 34,3 %) či Indie (+ 47,4 %). Překvapivě vysoký nárůst příjezdů jsme však zaznamenali i z tradičních evropských trhů, konkrétně z Německa o 12,6 %, ze Španělska pak dokonce o 25,8 %. V absolutním vyjádření k nám ve sledovaném období přijelo nejvíce turistů z Německa (543 tisíc příjezdů), Slovenska (182 tisíc) a Spojených států amerických (169 tisíc příjezdů).

 

"Dosavadní výsledky naznačují, že rok 2017 bude dalším úspěšným rokem v rámci příjezdového cestovního ruchu. Pro udržení a případně i navýšení stávající návštěvnosti ČR zahraničními turisty uspořádala agentura CzechTourism na konci června výroční incomingový workshop s mezinárodními nákupčími - Czech Republic Travel Trade Day. Ten je největším obchodním setkáním zástupců zahraničních cestovních kanceláří s českými poskytovateli služeb v oblasti cestovního ruchu. V rámci akce CzechTourism propojil přes 70 zahraničních nákupčí (touroperátorů a cestovních kanceláří) z celkem 27 zemí, kteří přijeli s cílem rozšířit svou nabídku služeb a zájezdů do České republiky, s osmi desítkami českých podnikatelů a zástupců regionů," dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

 

 

Zdroj dat: příjezdy do hromadných ubytovacích zařízení za 2 Q 2017, Český statistický úřad

Zdroj: TZ CzechTourism

 

11.08.2017

AČCKA vydala vzorové dokumenty k GDPR

Speciálně pro potřeby CK/CA asociace vydala kompletní vzorovou dokumentaci k nařízení GDPR.

30.05.2018

Pozvánka na seminář k novele zákona o podnikání v oblasti cestovního ruchu, 5.6.2018

Rádi bychom Vás pozvali na seminář který pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s AČCKA na téma Novela zákona o podnikání v oblasti cestovního ruchu.

25.05.2018

AČCKA a SACKA jednaly s českou velvyslankyní na Slovensku

Prezidenti české a slovenské asociace cestovních kanceláří a agentur (R.Škrabánek, S.Macko) se dne 15.3.2018 setkali s českou velvyslankyní na Slovensku Livií Klausovou.

03.05.2018

123456789
247 položek, 50 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour Erbia Uni Travel Tip Travel Nean tour CK Eva Šulcová Datour SnowTrex
Vytvářím objednávku...