Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět   
Dovolená s ESO travel
 
  

 

Novinky

Úprava novely profesního zákona

Prezident AČCKA Roman Škrabánek vystoupil na jednání sněmovního Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj

Sněmovní Výbor pro veřejnou správu na své schůzi dne 31. ledna projednal novelu profesního zákona a přijal pozměňovací návrhy pro druhé čtení, které zohledňují dlouhodobé požadavky asociací.

 

Jednání Výboru proběhlo za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, prezidenta AČCKA Romana Škrabánka, předsedy ACK Vladimíra Dolejše a výkonného ředitele ČAP Jana Matouška.

 

Pozitivním výsledkem jednání Výboru je doporučení na snížení maximální sazby ročního příspěvku odváděného cestovními kancelářemi do garančního fondu na nejvýše 0,1 % z ročních tržeb. Původní znění návrhu přitom předpokládá maximální hranici příspěvku ve výši 0,25 %. Výše sazby ročního příspěvku byla ze strany AČCKA dlouhodobě připomínkována, naposledy u příležitosti setkání prezidenta AČCKA s ministryní pro místní rozvoj ze dne 5.1. (viz zpráva ze dne 29.1.). Souhlasný postoj ministryně prezentovaný na Výboru a konečné usnesení na snížení výše příspěvku tak AČCKA považuje za naplnění svého aktuálního úsilí. Zároveň je třeba zdůraznit, že proti samotnému vytvoření garančního fondu AČCKA od počátku legislativního procesu důrazně vystupovala a i nadále zastává názor, že stávající systém je plně funkční a zajišťuje maximální možnou ochranu zákazníka v případě úpadku cestovní kanceláře. Politická vůle předkladatele vytvořit garanční fond je však nezlomná a snížení hranice sazby ročního příspěvku je maximálním možným kompromisem, kterého bylo koordinovaným postupem možno dosáhnout.

 

Na přijetí výsledného usnesení a snížení hranice příspěvku se svým projevem významně podílel R. Škrabánek, který všech 17 členů Výboru seznámil s genezí kompromisního návrhu a přiblížil situaci v ostatních zemích EU. Prezident AČCKA zdůraznil, že vedle Polska je Česká republika jedinou zemí, která dozajišťovací garanční fond zavádí, a to aniž by tak přikazovala evropská směrnice. V otázce vzniku garančního fondu se ztotožnil s názorem místopředsedy výboru M. Kupkou, který tento výsledek označil  za „smutný kompromis“. Další požadavky R. Škrabánek vznesl ke správě a fungování garančního fondu, která je současným návrhem nedostatečně řešena, zejména dopracování otázky vypořádání finančních prostředků v případě legitimního ukončení činnosti CK. Cílovou částkou naplnění garančního fondu by mělo být 50 mil. Kč.

V závěru vystoupení R. Škrabánek zodpovídal otázky poslanců a reagoval na dotazy.

 

Bezprostředně po skončení jednání R. Škrabánek poskytl rozhovor štábu České televize.

Záznam vyjádření naleznete ZDE . Reportáž o závěrech jednání Výboru začíná v čase 7:45, komentář R. Škrabánka následuje po vyjádření ministryně v čase od 9:42 min.

 

Pozměňovací návrhy budou předloženy do druhého čtení zákona v plénu Poslanecké sněmovny. Termín druhého čtení zatím není znám.

 

 

sekretariát AČCKA

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

02.02.2018

AČCKA a SACKA jednaly s českou velvyslankyní na Slovensku

Prezidenti české a slovenské asociace cestovních kanceláří a agentur (R.Škrabánek, S.Macko) se dne 15.3.2018 setkali s českou velvyslankyní na Slovensku Livií Klausovou.

03.05.2018

Další praktický seminář AČCKA - GDPR

V polovině dubna uspořádala AČCKA ve spolupráci s poradenskou sítí pro malé a střední podniky Enterprise Europe Network (EEN) při Centru pro regionální rozvoj ČR (CRR) další odborný seminář na aktuální téma ochrany osobních údajů.

23.04.2018

Prezident AČCKA jednal s ministryní o úpravě novely profesního zákona

Roman Škrabánek, prezident AČCKA, se dne 5.1.2018 setkal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou a ředitelkou odboru cestovního ruchu Renatou Královou. Hlavním tématem rozhovoru byly připomínky AČCKA k podobě návrhu zákona před druhým čtením v Poslanecké sněmovně.

29.01.2018

Cestovnímu ruchu se v loňském roce dařilo.

Počet dovolených v letní sezoně 2017 stoupl o více než 15 % na 2,9 mil. cest. Oficiální statistiky ČSÚ za 3. čtvrtletí 2017 potvrzují nejvíce dovolených za posledních sedm let.

04.01.2018

123456789
244 položek, 49 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour Erbia Uni Travel Tip Travel Nean tour CK Eva Šulcová Datour SnowTrex
Vytvářím objednávku...