Zimní lyžařské zájezdy letos v prodeji už od srpna

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Zimní lyžařské zájezdy letos v prodeji už od srpna

S first minute slevami se dají zájezdy za lyžováním pořídit až o 20 % levněji. Nejžádanější jsou termíny jarních prázdnin, Vánoc a silvestra, nejpoptávanějšími zeměmi zůstává Rakousko a Itálie.

 

Předprodej zimních lyžařských zájezdů začal v letošním roce o něco dříve než loni. Už v průběhu srpna nabízely cestovní kanceláře lyžařské zájezdy s first minute výhodami. Klienti můžou získat first minute slevy až 20 %, navíc můžou u vybraných cestovních kanceláří využít možnosti symbolické zálohy 500 Kč,“ říká Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu dovolena.cz. 

 

V rámci first minute prodejů převažují klienti, kteří plánují rodinnou dovolenou nebo dovolenou ve větší skupině. Termíny jarních prázdnin jsou tak nejpoptávanější, tím pádem i nejdříve vyprodané.Pokud chtějí klienti pohodlnou dovolenou na horách s kvalitním ubytováním poblíž lyžařských vleků či lanovek za rozumnou cenu, doporučujeme jim zařídit si ji už teď na přelomu léta a podzimu. Obzvlášť pokud plánují vyjet ve větší skupině,“ doporučuje Sedlmajerová. V last minute nabídce pak zůstávají spíše dražší hotely nebo ubytování vzdálenější od sjezdovek.

 

Stejně jako v minulých letech klienti poptávají zájezdy do Rakouska a Itálie. V posledních letech roste poptávka po menších střediscích, které nabízí rodinám s dětmi klidnější atmosféru a ideální podmínky pro nejmladší lyžaře,“ dodává Eva Sedlmajerová. Nové destinace klienti portálu dovolena.cz příliš nevyhledávají, lyžovat jezdí nejčastěji do alpských států – již zmiňovaného Rakouska a Itálie, ale také Francie. Náročnější klienti si vybírají Švýcarsko. „Nově se v nabídce cestovních kanceláří objevuje Slovinsko, ale čeští lyžaři ho zatím v zimě často nevyhledávají,“ vysvětluje Sedlmajerová.

 

Dlouhodobě nejoblíbenější destinací je Rakousko, které nabízí skvělé podmínky pro všechny lyžaře, navíc jsou střediska blízko, a tak klienti využívají i možností jednodenní lyžovačky nebo prodlouženého víkendu. Míří sem až 75 % klientů portálu dovolena.cz od STUDENT AGENCY. Střediska jsou navíc propojena skibusy, a tak můžou lyžaři libovolně objevovat „neprojeté“ sjezdovky. Top rakouskými středisky jsou Kaprun/Zell am See, Schladming, Flachau, Nassfeld, Zillertall či Saalbach a Sölden. Těm, kdo chtějí spojit lyžování s wellness, doporučujeme středisko Bad Kleinkirchheim. Lázeňské město nabízí širokou nabídku kvalitního ubytování s wellness službami. „Pokud si klient navíc zvolí termín na okraji sezóny, může získat skipas k ubytování zdarma a až 50% slevy na vstupy do lázní. V hlavní sezóně pak děti do 12 let můžou mít skipas jen za 1€ za den,“ radí Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu dovolena.cz. Rodiny s dětmi nejčastěji míří do Brixentalu a do Kaprunu, nebo menšího střediska Katschberghöhe.

 

Do Itálie se vydávají ti, kterým nevadí delší cesta a chtějí si kromě lyžování užít i slunce. Zkušení lyžaři míří do Livigna, Val Di Fiemme/Oberregenu, Val Gardeny, Arraby aj. Klienti, kteří hledají kvalitní lyžovačku za dobré ceny, pak míří do Val di Sole. „Velmi výhodné ubytování je ve střediscích Marilleva a Passo Tonale. Rodinám s dětmi pak doporučujeme menší lyžařská střediska Aprica, Civetta, Monte Bodone, Paganella či Ravascletto, které se navíc nachází jen kousek od rakouských hranic. Tyto střediska čeští lyžaři objevují až v posledních letech,“ uzavírá Eva Sedlmajerová.

 

Průměrná cena těchto zájezdů u společnosti Student Agency je cca 12 tisíc Kč na osobu, záleží ale na tom, zda je v ceně skipas, a také na tom, jaká je vzdálenost ubytování od sjezdovky atd. Ceny jsou srovnatelné s minulým rokem, mírný nárůst může být u cen skipasů. Díky silnější koruně ale čeští lyžaři tuto změnu tolik nepocítí.

 

Itálie

  • Apartmán, bez stravy, bez skipasu, týdenní pobyt od cca 2 500 Kč - záleží na termínu a na obsazenosti apartmánu a vzdálenosti ubytování od sjezdovek.
  • Ceny týdenního ubytování v apartmánech se skipasy se pohybují od cca 5 000 Kč (menší střediska a ubytování dál od sjezdovek). Ceny ubytování blíže sjezdovkám jsou vyšší a začínají na cca 6-7 tis. Kč/os. Ve velkých střediscích pak ceny začínají na cca 8-9 tis. Kč/os.
  • Ubytování v hotelu s polopenzí a se skipasem pak lze pořídit již za  cca 10 tis Kč/os, bez skipasu cca od 5 500 Kč. 
  • V případě rodin s dětmi pak klienti mohou ušetřit na skipasech, ve většině italských střediscích lyžují malé děti za určitých podmínek (věk, délka pobytu, zakoupení skipasu pro rodiče) zdarma. Některá střediska pak nabízí skipasy zdarma v okrajových částech sezóny, např. v Livignu můžete získat  skipas zdarma na začátku a konci sezóny (1. 12. – 22. 12. a 7. 4. –1. 5.) - je však potřeba počítat s tím, že tyto termíny jsou velmi žádané a sjezdovky jsou plné lyžařů.

 

Rakousko

  • Penziony s polopenzí bez skipasu - od cca 3 000 Kč - s dojížděním na sjezdovky.
  • Apartmány bez stravy bez skipasu - od cca 2 500 Kč - dle obsazenosti apartmánu (u větších apartmánů může být cena za osobu i nižší).
  • Ubytování ve 4* hotelu s polopenzí bez skipasu - od cca 7 000 Kč/os.
  • Také v Rakousku existují různé tzv. akční týdny, kdy děti mohou získat skipas zdarma nebo s výraznou slevou. Termíny těchto akčních týdnů se však u jednotlivých středisek liší.
     

 

 

Zdroj: TZ Student Agency, člena AČCKA, ze dne 7. 9. 2017

 

11.09.2017

EET: Co čeká CK/CA s nástupem poslední fáze evidence tržeb?

Rozhovor prezidenta AČCKA, pana Romana Škrabánka, na aktuální téma pro TTG Czech.

20.02.2020

Pozvánka na třetí ze série seminářů Explore Argentina, 28.1.2020

Jménem Velvyslanectví Argentiny si Vás srdečně dovolujeme pozvat na 3. seminář cestovního ruchu.

13.01.2020

123456789
280 položek, 56 stránek
 
 
Dovolená s ESO travel
 

 
 

 

Invia Skalla Aeolus Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Monatour Interhome Italia travel Jokratour
CK Mayer & Crocus Nemo Tour PTTours Geovita Nean tour CK Eva SnowTrex Go Afrika Geops Ludor
Vytvářím objednávku...