Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Novinky

AČCKA jednala s ministrem obchodu a průmyslu

Asociace podporuje kroky ministra Karla Havlíčka i avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest. Cestovní ruch však musí být řízen synergicky z jednoho ministerstva.

 

Prezident AČCKA Roman Škrabánek a výkonná ředitelka asociace Tereza Picková se dne 13.8. setkali s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem a jeho náměstkyní paní Silvanou Jirotkovou. Hlavním tématem jednání bylo avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest a možné změny v organizační struktuře cestovního ruchu v ČR. Prezident AČCKA ocenil odvahu pana ministra konsolidovat správu státních agentur a jeho snahu o sjednocení působení agentur zejména v ohledu zahraničních zastoupení. AČCKA dlouhodobě podporuje sjednocení státních agentur a propojení jejich spolupráce s Českými centry v zájmu jednotné propagace České republiky a zamezení plýtvání veřejnými prostředky následkem místně roztříštěného provozu jednotlivých agentur a center. Politici a ministři po desetiletí o sjednocení státních agentur a center v zahraničí pouze hovořili, nikdo však dosud neučinil konkrétní kroky.

 

V otázce řízení oboru cestovního ruchu zástupci AČCKA deklarovali podporu jeho převedení pod ministerstvo průmyslu a obchodu, avšak výhradně jako celku, bez jakéhokoli štěpení kompetencí mezi dvě ministerstva (MPO, MMR). Obor cestovního ruchu je významným odvětvím národní ekonomiky s nemalým podílem na HDP, které musí být řízeno systémově a synergicky z jednoho místa. Ministr informoval, že je připraven převzít do gesce MPO celý obor cestovního ruchu.

 

Zástupci AČCKA dále vyzvali ministra, aby v rámci zamýšlené reorganizace řízení oboru přistoupil souběžně i k vytvoření zákona o podpoře cestovního ruchu, který by byl přirozeným vyústěním stávajících kroků. Po přijetí zákona o podpoře cestovního ruchu profesní svazy jednotně dlouhodobě volají. Vytvoření a přijetí takového zákona ministr za určitých podmínek deklaroval podpořit, a sice, pokud přinese jasný efekt pro trh cestovního ruchu a do jeho příprav budou zapojena relevantní profesní sdružení. Dle názoru ministra by zákon měl především „udělat dobrou službu“ a nikoliv nadbytečně regulovat již tak velmi regulované odvětví jakým je cestovní ruch.

 

Při jednání byl mj. také projednáván požadavek na důslednou kontrolu a účinný dozor činnosti neoprávněných subjektů podnikajících v cestovním ruchu, se kterými se AČCKA přes veškerou snahu a soustavné podněty úřadům nadále setkává. Rozmach neoprávněného podnikání přitom lze přičíst spíše nízké vymahatelnosti práva, než nedostatečné zákonné úpravě. Ministr vzal požadavek AČCKA na vědomí a nabídl maximální součinnost MPO. 

 

 

20.08.2019

Cestovní kanceláře hlásí pokles reklamovaných zájezdů a méně kuriozit

Průzkum hlavní zájezdové sezóny prokázal pokles reklamací pod 0,6 %. Oprávněné stížnosti taženy zpožděním letecké dopravy.

16.09.2019

Dovolená pro neslyšící jako příležitost pro cestovní kanceláře

Potenciál nabídky CK pro segment neslyšících byl předmětem jednání AČCKA s organizací Tichý svět

29.08.2019

Rezervace cestovních služeb "na proklik": uplatnil se nový model online prodeje?

Zpráva Evropské komise o nových ustanoveních týkajících se rezervací „na proklik“ (The “click-through report”).

30.07.2019

AČCKA se účastnila jednání s gruzínskou delegací

Dne 1.7. se AČCKA účastnila jednání s náměstkem vedoucího mise panem Mikheilem Chkhikvadzem, které proběhlo na gruzínské ambasádě.

30.07.2019

Rezervační trendy v Evropě

AČCKA přináší výsledky průzkumu z patnácti členských zemí EU

18.07.2019

123456789
270 položek, 54 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...