Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

AČCKA jednala s ministrem obchodu a průmyslu

Asociace podporuje kroky ministra Karla Havlíčka i avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest. Cestovní ruch však musí být řízen synergicky z jednoho ministerstva.

 

Prezident AČCKA Roman Škrabánek a výkonná ředitelka asociace Tereza Picková se dne 13.8. setkali s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem a jeho náměstkyní paní Silvanou Jirotkovou. Hlavním tématem jednání bylo avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest a možné změny v organizační struktuře cestovního ruchu v ČR. Prezident AČCKA ocenil odvahu pana ministra konsolidovat správu státních agentur a jeho snahu o sjednocení působení agentur zejména v ohledu zahraničních zastoupení. AČCKA dlouhodobě podporuje sjednocení státních agentur a propojení jejich spolupráce s Českými centry v zájmu jednotné propagace České republiky a zamezení plýtvání veřejnými prostředky následkem místně roztříštěného provozu jednotlivých agentur a center. Politici a ministři po desetiletí o sjednocení státních agentur a center v zahraničí pouze hovořili, nikdo však dosud neučinil konkrétní kroky.

 

V otázce řízení oboru cestovního ruchu zástupci AČCKA deklarovali podporu jeho převedení pod ministerstvo průmyslu a obchodu, avšak výhradně jako celku, bez jakéhokoli štěpení kompetencí mezi dvě ministerstva (MPO, MMR). Obor cestovního ruchu je významným odvětvím národní ekonomiky s nemalým podílem na HDP, které musí být řízeno systémově a synergicky z jednoho místa. Ministr informoval, že je připraven převzít do gesce MPO celý obor cestovního ruchu.

 

Zástupci AČCKA dále vyzvali ministra, aby v rámci zamýšlené reorganizace řízení oboru přistoupil souběžně i k vytvoření zákona o podpoře cestovního ruchu, který by byl přirozeným vyústěním stávajících kroků. Po přijetí zákona o podpoře cestovního ruchu profesní svazy jednotně dlouhodobě volají. Vytvoření a přijetí takového zákona ministr za určitých podmínek deklaroval podpořit, a sice, pokud přinese jasný efekt pro trh cestovního ruchu a do jeho příprav budou zapojena relevantní profesní sdružení. Dle názoru ministra by zákon měl především „udělat dobrou službu“ a nikoliv nadbytečně regulovat již tak velmi regulované odvětví jakým je cestovní ruch.

 

Při jednání byl mj. také projednáván požadavek na důslednou kontrolu a účinný dozor činnosti neoprávněných subjektů podnikajících v cestovním ruchu, se kterými se AČCKA přes veškerou snahu a soustavné podněty úřadům nadále setkává. Rozmach neoprávněného podnikání přitom lze přičíst spíše nízké vymahatelnosti práva, než nedostatečné zákonné úpravě. Ministr vzal požadavek AČCKA na vědomí a nabídl maximální součinnost MPO. 

 

 

20.08.2019

Pozvánka na třetí ze série seminářů Explore Argentina, 28.1.2020

Jménem Velvyslanectví Argentiny si Vás srdečně dovolujeme pozvat na 3. seminář cestovního ruchu.

13.01.2020

Pozvánka na seminář AČCKA k EET pro CK/CA., 4.12.2019

Rádi bychom Vás pozvali na odborný seminář k EET pro CK/CA – příprava na zahájení 3. a 4. fáze elektronické evidence tržeb.

12.11.2019

AČCKA jednala s MPO ve věci problematiky neoprávněného podnikání v cestovním ruchu

V návaznosti na srpnové jednání zástupců AČCKA s ministrem průmyslu a obchodu panem Karlem Havlíčkem se v září uskutečnila návazná schůzka se zástupci MPO

08.11.2019

Nedostatečná ochrana cestujících v letecké dopravě stále aktuální

Dovolujeme si Vám zprostředkovat článek věnující se stále aktuální problematice nedostatečné ochrany cestujících v letecké dopravě.

03.10.2019

123456789
276 položek, 56 stránek
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Invia Skalla Aeolus Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Monatour Interhome Italia travel Jokratour
CK Mayer & Crocus Nemo Tour PTTours Geovita Nean tour CK Eva SnowTrex Go Afrika Geops Ludor
Vytvářím objednávku...