Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Aktuální informace v souvislosti s Brexitem

Dne 24.1.2020 došlo k podpisu dohody o vystoupení Spojeného království z EU mezi Evropskou komisí a Radou (ministrů) a britským předsedou vlády (B. Johnson). Následně byla dohoda o brexitu schválena Evropským parlamentem (dne 29.1.2020).

 

Dnešním dnem - 31.1.2020 o půlnoci – Spojené království opustí Evropskou unii a přestane být jednou z členských zemí. Následovat bude tzv. přechodné období, které bude zahájeno od 1.2.2020 s vypršením k 31.12.2020.

Přechodné období umožní čas pro vyjednání dohody o budoucím uspořádání vzájemných vztahů mezi EU a VB. Ta by měla být uzavřena a schválena před 1. lednem 2021. Přechodné období bude možné prodloužit, a to jednou na dobu jednoho až dvou let. Během přechodného období se všechny právní předpisy EU ve všech oblastech budou na Spojené království nadále vztahovat a budou zde uplatňovány.  

 

Z pohledu cestovního ruchu pro tuto chvíli nedochází k žádným změnám a přechodné období bude bez dopadu na cestování z/do Spojeného království.

Následujících 11 měsíců bude využito pro k vyjednání dohody o novém partnerství na základě politického prohlášení mezi EU a Spojeným královstvím z října 2019.

 

Vaší pozornosti doporučujeme informace MZV ČR vztahující se k brexitu (odkaz níže). Dle sdělení MZV ČR jsou informace na této stránce pravidelně aktualizovány ve spolupráci se zastupitelským úřadem v Londýně. V případě jakýchkoliv náhlých změn, by okamžitě docházelo k jejich uveřejnění.  

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/velka_britanie_brexit.html

 

Zde naleznete detailnější starší dokument (22.11.2019), který se konkrétně věnuje cestování mezi EU a VB po vystoupení VB z EU.

Popsané důsledky nejsou nyní vzhledem k přechodné lhůtě v platnosti. Materiál nyní spíše může lépe přiblížit představu, které oblasti bude třeba v mezidobí vyjasnit.

 

31.01.2020

Pozvánka na třetí ze série seminářů Explore Argentina, 28.1.2020

Jménem Velvyslanectví Argentiny si Vás srdečně dovolujeme pozvat na 3. seminář cestovního ruchu.

13.01.2020

Pozvánka na seminář AČCKA k EET pro CK/CA., 4.12.2019

Rádi bychom Vás pozvali na odborný seminář k EET pro CK/CA – příprava na zahájení 3. a 4. fáze elektronické evidence tržeb.

12.11.2019

123456789
279 položek, 56 stránek
 
 
Dovolená s ESO travel
 

 
 

 

Invia Skalla Aeolus Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Monatour Interhome Italia travel Jokratour
CK Mayer & Crocus Nemo Tour PTTours Geovita Nean tour CK Eva SnowTrex Go Afrika Geops Ludor
Vytvářím objednávku...