Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Cestovky pořádají konferenci v oblíbeném Španělsku

TZ AČCKA 21. 4. 2023 | Vloni Španělsko navštívilo 478 tis. Čechů.

 

 

AČCKA pořádá další ze svých každoročních zasedání v zahraničí. Tentokrát se téměř 80 zástupců z řad českých cestovních kanceláří a agentur vypraví do země na Pyrenejském poloostrově, Španělského království. Konference, která je v historii profesního sdružení AČCKA již 54. v pořadí, se uskuteční ve dnech 23.4.-26.4.2023 na pobřeží vyhledávaného regionu Costa del Sol.

Hlavními partnery akce jsou španělská kancelář pro cestovní ruch Turespaña a andaluská Empresa Pública para la Gestión del Turismo y del Deporte de Andalucía. Na poznávacím programu v Malaze se podílí Turismo de Málaga a středeční část programu zajišťuje region Costa del Sol.

 

Španělsko hraje klíčovou roli v současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy a z ČR. Roman Škrabánek, prezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře specializující se na Španělsko, potvrdil rostoucí zájem ze strany českých turistů o tuto dovolenkovou destinaci. To dokládají počty návštěvníků z ČR za rok 2022 ve výši 478 tisíc osob (zdroj Španělský statistický úřad INE). „Španělsko je ideální cílovou zemí pro všechny typy turistů, zejména pro rodiny s dětmi, a díky rozsáhlé nabídce golfových pobytů a bohaté historii k poznávání se stává celoroční destinací.

 

Rocío Martín, rada pro cestovní ruch střední Evropy a ředitelka pobočky Turespaña ve Vídni, k tomu dodává: „V roce, kdy si připomínáme 50 let od úmrtí Pabla Picassa, rodáka z Malagy, je rozhodnutí AČCKA uspořádat konferenci právě na pobřeží Costa del Sol, v Andalusii více než symbolické a z naší strany velice vítané. Andalusie má stále čím překvapovat, v žebříčku nejvíce navštěvovaných španělských destinací stojí na předním místě a není nikoho, kdo by její kulturou, historií, gastronomií a přírodou nebyl okouzlen. Vyšší návštěvnost Andalusie v budoucnu podpoří i přímé lety Praha-Sevilla, jež budou zahájeny od července. Andalusie, konkrétně Malaga, Córdoba a Sevilla, jsou kromě toho propojeny s letecky dostupným Madridem rychlovlaky AVE, díky kterým trvá přesun z Madridu do Malagy pouhé dvě a půl hodiny“.

 

Z letiště Václava Havla v Praze bylo v roce 2022 do Španělska odbaveno více než 930 tisíc cestujících. Konkrétně do Malagy odcestovalo leteckou dopravou z Prahy více než 133 tisíc cestujících. Region Andalusie je dostupný po celý rok. Aktuálně, v rámci letního letového řádu 2023, provozují přímé letecké spojení do Malagy celkem dvě letecké společnosti – Smartwings denně a Eurowings až 4x týdně.

 

Kompletní tiskovou zprávu včetně statistik naleznete zde.

 

 

Kateřina Chaloupková
výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

21.04.2023

Nákup zájezdu pořádáného CK je bezpečnou transakcí

TZ AČCKA 18. 5. 2023 | Oproti jiným odvětvím zákazníci o své peníze nepřijdou.

18.05.2023

Poznávací zájezdy na Velikonoce vyprodány

TZ AČCKA 5. 4. 2023 | Poznávací zájezdy jsou letos na období Velikonočních svátků zcela vyprodány

05.04.2023

AČCKA na veletrhu Holiday World 2023

AČCKA se zúčastnila 31. ročníku mezinárodních veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD v Praze.

20.03.2023

Pozor na podvodné prodejce zájezdů

TZ AČCKA 14. 3. 2023 | Nekupujte zájezdy u neprověřených subjektů na sociálních sítích

20.03.2023

Podpora cestovního ruchu Malajsie

TZ AČCKA 7.3.2023 | Začíná ITB Berlin. Návazně probíhají jednání, mj. mezi AČCKA a MATTA.

07.03.2023

123456789
358 položek, 72 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...