Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Cestovky pořádají konferenci v oblíbeném Španělsku

TZ AČCKA 21. 4. 2023 | Vloni Španělsko navštívilo 478 tis. Čechů.

 

 

AČCKA pořádá další ze svých každoročních zasedání v zahraničí. Tentokrát se téměř 80 zástupců z řad českých cestovních kanceláří a agentur vypraví do země na Pyrenejském poloostrově, Španělského království. Konference, která je v historii profesního sdružení AČCKA již 54. v pořadí, se uskuteční ve dnech 23.4.-26.4.2023 na pobřeží vyhledávaného regionu Costa del Sol.

Hlavními partnery akce jsou španělská kancelář pro cestovní ruch Turespaña a andaluská Empresa Pública para la Gestión del Turismo y del Deporte de Andalucía. Na poznávacím programu v Malaze se podílí Turismo de Málaga a středeční část programu zajišťuje region Costa del Sol.

 

Španělsko hraje klíčovou roli v současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy a z ČR. Roman Škrabánek, prezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře specializující se na Španělsko, potvrdil rostoucí zájem ze strany českých turistů o tuto dovolenkovou destinaci. To dokládají počty návštěvníků z ČR za rok 2022 ve výši 478 tisíc osob (zdroj Španělský statistický úřad INE). „Španělsko je ideální cílovou zemí pro všechny typy turistů, zejména pro rodiny s dětmi, a díky rozsáhlé nabídce golfových pobytů a bohaté historii k poznávání se stává celoroční destinací.

 

Rocío Martín, rada pro cestovní ruch střední Evropy a ředitelka pobočky Turespaña ve Vídni, k tomu dodává: „V roce, kdy si připomínáme 50 let od úmrtí Pabla Picassa, rodáka z Malagy, je rozhodnutí AČCKA uspořádat konferenci právě na pobřeží Costa del Sol, v Andalusii více než symbolické a z naší strany velice vítané. Andalusie má stále čím překvapovat, v žebříčku nejvíce navštěvovaných španělských destinací stojí na předním místě a není nikoho, kdo by její kulturou, historií, gastronomií a přírodou nebyl okouzlen. Vyšší návštěvnost Andalusie v budoucnu podpoří i přímé lety Praha-Sevilla, jež budou zahájeny od července. Andalusie, konkrétně Malaga, Córdoba a Sevilla, jsou kromě toho propojeny s letecky dostupným Madridem rychlovlaky AVE, díky kterým trvá přesun z Madridu do Malagy pouhé dvě a půl hodiny“.

 

Z letiště Václava Havla v Praze bylo v roce 2022 do Španělska odbaveno více než 930 tisíc cestujících. Konkrétně do Malagy odcestovalo leteckou dopravou z Prahy více než 133 tisíc cestujících. Region Andalusie je dostupný po celý rok. Aktuálně, v rámci letního letového řádu 2023, provozují přímé letecké spojení do Malagy celkem dvě letecké společnosti – Smartwings denně a Eurowings až 4x týdně.

 

Kompletní tiskovou zprávu včetně statistik naleznete zde.

 

 

Kateřina Chaloupková
výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

21.04.2023

Zájezdy po Maroku budou v průběhu září pořádány

TZ AČCKA 13. 9. 2023 | Páteční zemětřesení neovlivní poznávací program zájezdů.

13.09.2023

Život na ostrově Rhodos se vrací do normálu

TZ AČCKA 1. 8. 2023, 9:00 | Na jihu ostrova zůstávají nyní uzavřeny pouze jednotky hotelů.

01.08.2023

Stav nouze na Rhodosu byl zrušen

Stav nouze na řeckém ostrově Rhodos byl zrušen.

29.07.2023

Stav nouze na Rhodosu se nedotkne turistů

Stav nouze na Rhodosu je administrativní opatření a neomezuje cestovní ruch.

26.07.2023

U moře se čeští dovolenkáři cítí cenově lépe než doma

TZ AČCKA 28. 6. 2023 | V dovolenkových destinacích se ceny zvyšují pomaleji než v ČR.

29.06.2023

123456789
364 položek, 73 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...