Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Cestovní kanceláře vypravily první autobusové zájezdy do Chorvatska

Cestovní kanceláře zahajují letní sezonu a vypravují první autobusové zájezdy. Klidný relax na pláži a cesta bez dopravních kolon.

 

Cestovatelský speciál AČCKA: co čekat od letošní dovolené v Chorvatsku?

 

Chorvatsko bylo první zemí, která se otevřela českým turistům pro dovolenou bez vstupních omezení již 10.5. První autobusy cestovních kanceláří odjely do Chorvatska v minulém týdnu.

 

První vypravené zájezdy probíhají zcela standardně s plným komfortem. Čeští turisté těží z uvolněných pláží s dostatkem volného prostoru a lehátek. Větší pohodlí nabízejí i oblíbené švédské stoly, ze kterých je jídlo roznášeno obsluhou přímo ke stolu bez front a tlačenic. Výběr sortimentu zůstává zachován, přídavek je možné objednat i několikrát.  Hoteliéři se předhánějí v péči o zákazníka, který získává ještě vyšší kvalitu služeb. Patrný je vysoký důraz na ochranu zdraví a odpovědnost k dodržování pravidel hygieny.

 

Doprava zájezdovými autobusy není českými hygieniky, ani požadavky EU, jakkoliv omezena. Výhodou cesty je rychlý a hladký průjezd bez dopravních kolon. Pro tranzit do Chorvatska je do 15.6. vyžadováno čestné prohlášení o vstupu a výjezdu na rakouských hranicích. Na chorvatské hranici je předkládán předem vyplněný a vytištěný internetový formulář s údaji o místě pobytu a kontaktním spojení. Od 15.6. lze očekávat další průjezdní uvolnění a pouze namátkové kontroly.

 

Příjezd do místa ubytování se doporučuje mezi 14–15 hodinou odpolední. Odjezd potom mezi 9-10 hodinou. Důvodem je doporučené 5 hodinové větrání pokoje dle zdravotních předpisů. Pláže a vnější bazény fungují v plném provozu s rozložením lehátek v bezpečném odstupu. Hotely mohou mít svá specifika, většinově lze ale očekávat provádění úklidu na vyžádání hosta a každodenní měření teploty personálu při vstupu na pracoviště. Pohyb osob je volný a roušky po celou dobu restrikcí nebyly v zemi povinné. Náklady na případnou zdravotní péči během pobytu jsou pokryty přes evropský průkaz zdravotního pojištění, který lze uplatnit ve všech chorvatských veřejných zařízeních.

 

Celkově bylo v zemi k včerejšímu dni zaznamenáno 2 246 nakažených (ČR 9 364). V přepočtu na 100.000 obyvatel je výskytovost nákazy proti ČR nižší v hodnotě 55.10 (ČR 87.93). Současně je nakaženo pouze 48 osob a v posledních pěti dnech nebyl žádný nový nakažený. Za posledních deset dní se nakazily dvě osoby. Oblíbená destinace Čechů Makarská riviéra, od začátku epidemie neměla žádný pozitivní případ nákazy koronavirem.

 

Chorvatsko navštívilo v loňském roce téměř 800 tisíc českých turistů. Dlouhodobě tak platí za nejoblíbenější dovolenkovou destinaci českých turistů.

 

Tereza Picková

výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

 

TZ AČCKA ze dne 4.6.2020, foto: Pixabay.com

04.06.2020

Nová cestovní omezení zemí EU pro očkované a uzdravené způsobují chaos.

O Vánocích odjelo na dovolenou o 43 % méně Čechů než v r. 2019.

06.01.2022

Novoroční přání AČCKA pro rok 2022

AČCKA přeje všem svým členům a partnerům příjemné a klidné Vánoce. Do nového roku všem přejeme hlavně hodně zdraví a snad i postupný návrat do doby cestování bez zbytečných restrikcí.

21.12.2021

Evropská asociace ECTAA letos oslavila 60 let od svého vzniku

Role cestovních kanceláří a agentur v dnešním hodnotovém řetězci cestovních služeb

10.12.2021

Na novou mutaci viru čeští cestující zatím nereagují

Na novou mutaci viru Omikron čeští cestující zatím nereagují. Na Vánoce a Silvestra vycestují do zahraničí desítky tisíc Čechů.

03.12.2021

Studenti VŠE na exkurzi v AČCKA

Dne 18. listopadu navštívili Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur studenti předmětu Sustainability Development and Tourism, který je vyučován na Vysoké škole ekonomické v Praze a je určen mezinárodním studentům.

02.12.2021

123456789
325 položek, 65 stránek
 
Dovolená s ESO travel

 

Monatour Interhome CK Plus Tour Doma Nuda Ludor
CK Mayer & Crocus Go Afrika CK Eva SnowTrex AnChoice
Vytvářím objednávku...