Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Evropská asociace ECTAA letos oslavila 60 let od svého vzniku

Role cestovních kanceláří a agentur v dnešním hodnotovém řetězci cestovních služeb

 

Od roku 1961, kdy se spojilo prvních 6 asociací a vytvořilo nadnárodní organizaci, kolektivně zastupující cestovní kanceláře a agentury v nově vzniklém Evropském hospodářském společenství, cestovní ruch urazil velký kus cesty. Dnes ECTAA čítá na 32 členských asociací, přesahujících hranice Evropy a sdružujících více než 70 000 podniků. Během uplynulých 60 let členové ECTAA rozvinuli obor cestovní ruch, který umožňuje zákazníkům cestovat při zajištění informační podpory a kompletního servisu ze strany cestovních kanceláří a cestovních agentur – plánování, výběru, rezervace a realizace cestovních služeb.

 

U příležitosti svého jubilea ECTAA v letošním roce připravila řadu aktivit, které jsou organizovány ve spolupráci s Visit Croatia – preferovanou destinací ECTAA pro rok 2021. Jarní pololetní setkání asociace se proto uskutečnilo v Záhřebu, včetně možnosti on-line účasti. Podzimní kongres byl pořádán v sídelním městě asociace, v Bruselu, a to ve dnech 8.-10.11. 2021, na kterém nechyběla účast AČCKA. Právě díky strategickému místu konání kongresu se odborného programu zúčastnili i členové Evropské komise, poslanci Evropského parlamentu a zástupci Generálních ředitelství pro růst (DG Grow), mobilitu a dopravu (DG Move) a spravedlnost (DG Just).

 

Mezi probíranými tématy nechyběla často skloňovaná udržitelnost a otázka, jakou do budoucna zvolit strategii rozvoje cestovního ruchu směrem k flexibilnímu, udržitelnému a inovativnímu ekosystému a dále důležitost technologií a zpracování dat v procesu realizace „smart travel“. Přítomné zajímalo, jakou roli budou hrát cestovní kanceláře při poskytování garance ochrany spotřebitele v budoucnu a jak bude zajištěna vyváženost míry ochrany pro zákazníky cestovních kanceláří a individuální cestující, zejména v případech insolvence leteckých společností a dalších poskytovatelů cestovních služeb. Velmi vítanou prezentací byl vstup belgického virologa a epidemiologa a rovněž představení systému výpočtu uhlíkové stopy při výběru letenky na stránkách Skyscanner.

 

Cestovní agentury a touroperátoři zůstávají ústředním bodem distribuce a propagace cestování a cestovního ruchu, jak v oblasti B2B, tak i směrem ke koncovým zákazníkům a samotným cestujícím. Činnost zprostředkovatelů cestovních služeb se v budoucnu nebude vyvíjet bez komplikací, jak na kongresu potvrdil eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders, úroveň ochrany spotřebitele se v žádném případě nebude snižovat. Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 má obrovský dopad na celý obor a všechny současné naděje se upínají k restartu cestování v příštích letech.

 

 

Ing. Kateřina Chaloupková

výkonná ředitelka AČCKA

zpracováno pro CELÝOTURISMU.cz

10.12.2021

Nová cestovní omezení zemí EU pro očkované a uzdravené způsobují chaos.

O Vánocích odjelo na dovolenou o 43 % méně Čechů než v r. 2019.

06.01.2022

Novoroční přání AČCKA pro rok 2022

AČCKA přeje všem svým členům a partnerům příjemné a klidné Vánoce. Do nového roku všem přejeme hlavně hodně zdraví a snad i postupný návrat do doby cestování bez zbytečných restrikcí.

21.12.2021

Na novou mutaci viru čeští cestující zatím nereagují

Na novou mutaci viru Omikron čeští cestující zatím nereagují. Na Vánoce a Silvestra vycestují do zahraničí desítky tisíc Čechů.

03.12.2021

Studenti VŠE na exkurzi v AČCKA

Dne 18. listopadu navštívili Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur studenti předmětu Sustainability Development and Tourism, který je vyučován na Vysoké škole ekonomické v Praze a je určen mezinárodním studentům.

02.12.2021

CK připouštějí zdražení letních zájezdů během roku

Poptávka po lyžařských a exotických zájezdech stoupá. Cestovní kanceláře připouštějí zdražení letních zájezdů v průběhu roku.

15.11.2021

123456789
325 položek, 65 stránek
 
Dovolená s ESO travel

 

Monatour Interhome CK Plus Tour Doma Nuda Ludor
CK Mayer & Crocus Go Afrika CK Eva SnowTrex AnChoice
Vytvářím objednávku...