Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Evropská asociace ECTAA letos oslavila 60 let od svého vzniku

Role cestovních kanceláří a agentur v dnešním hodnotovém řetězci cestovních služeb

 

Od roku 1961, kdy se spojilo prvních 6 asociací a vytvořilo nadnárodní organizaci, kolektivně zastupující cestovní kanceláře a agentury v nově vzniklém Evropském hospodářském společenství, cestovní ruch urazil velký kus cesty. Dnes ECTAA čítá na 32 členských asociací, přesahujících hranice Evropy a sdružujících více než 70 000 podniků. Během uplynulých 60 let členové ECTAA rozvinuli obor cestovní ruch, který umožňuje zákazníkům cestovat při zajištění informační podpory a kompletního servisu ze strany cestovních kanceláří a cestovních agentur – plánování, výběru, rezervace a realizace cestovních služeb.

 

U příležitosti svého jubilea ECTAA v letošním roce připravila řadu aktivit, které jsou organizovány ve spolupráci s Visit Croatia – preferovanou destinací ECTAA pro rok 2021. Jarní pololetní setkání asociace se proto uskutečnilo v Záhřebu, včetně možnosti on-line účasti. Podzimní kongres byl pořádán v sídelním městě asociace, v Bruselu, a to ve dnech 8.-10.11. 2021, na kterém nechyběla účast AČCKA. Právě díky strategickému místu konání kongresu se odborného programu zúčastnili i členové Evropské komise, poslanci Evropského parlamentu a zástupci Generálních ředitelství pro růst (DG Grow), mobilitu a dopravu (DG Move) a spravedlnost (DG Just).

 

Mezi probíranými tématy nechyběla často skloňovaná udržitelnost a otázka, jakou do budoucna zvolit strategii rozvoje cestovního ruchu směrem k flexibilnímu, udržitelnému a inovativnímu ekosystému a dále důležitost technologií a zpracování dat v procesu realizace „smart travel“. Přítomné zajímalo, jakou roli budou hrát cestovní kanceláře při poskytování garance ochrany spotřebitele v budoucnu a jak bude zajištěna vyváženost míry ochrany pro zákazníky cestovních kanceláří a individuální cestující, zejména v případech insolvence leteckých společností a dalších poskytovatelů cestovních služeb. Velmi vítanou prezentací byl vstup belgického virologa a epidemiologa a rovněž představení systému výpočtu uhlíkové stopy při výběru letenky na stránkách Skyscanner.

 

Cestovní agentury a touroperátoři zůstávají ústředním bodem distribuce a propagace cestování a cestovního ruchu, jak v oblasti B2B, tak i směrem ke koncovým zákazníkům a samotným cestujícím. Činnost zprostředkovatelů cestovních služeb se v budoucnu nebude vyvíjet bez komplikací, jak na kongresu potvrdil eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders, úroveň ochrany spotřebitele se v žádném případě nebude snižovat. Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 má obrovský dopad na celý obor a všechny současné naděje se upínají k restartu cestování v příštích letech.

 

 

Ing. Kateřina Chaloupková

výkonná ředitelka AČCKA

zpracováno pro CELÝOTURISMU.cz

10.12.2021

Blízká exotika na podzim a v zimě - kam Češi cestují do 6 hod. letu

TZ AČCKA, 14. 9. 2022 | Od října do prosince vycestuje na delší pobyt 12 % Čechů.

15.09.2022

Zájezdy nakupujte s měsíčním předstihem. Průměrná cena zájezdu se zvyšuje.

TZ AČCKA 2. 8. 2022 | Současná situace nákupu zájezdů

03.08.2022

Spojené cestovní služby - co to je, kdo je poskytuje, jak chrání zákazníka?

TZ AČCKA 14. 7. 2022 | Co znamená pojem spojené cestovní služby (SCS)?

15.07.2022

Letecké společnosti proplatily více než 500 000 poukázek na letenky díky iniciativě Komise

Ochrana spotřebitele v souvislosti s pandemií COVID-19

13.07.2022

Až 51 % dovolených si organizují Češi sami a nejsou chráněni při úpadku aerolinky

TZ AČCKA, 28. 6. 2022 | Strasti individuálního cestování

29.06.2022

123456789
343 položek, 69 stránek
 
Dovolená s ESO travel

 

Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice
Vytvářím objednávku...