Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Jedinečný 53. kongres AČCKA v exotickém emirátu Ras Al Khaimah

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu emirátu Ras Al Khaimah (RAKTDA) ve spolupráci s Asociací českých cestovních kanceláří a agentur uspořádali ve dnech 9.2. - 13.2.2022 Kongres AČCKA, který byl již 53. v pořadí.

 

V letošním roce se uskutečnil na pobřeží Perského zálivu v Ras Al Khaimah, v jednom ze sedmi autonomních emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty.

 

 

 

 

Pro české cestovní kanceláře a cestovní agentury účastnící se kongresu byl připraven jedinečný program, neboť Ras Al Khaimah má bohaté přírodní a kulturní dědictví. Návštěvníky naláká na atraktivity od nejvyšší hory v zemi (1.934 m.n.m.), přes historické pevnosti, rozsáhlé bílé písečné pláže, bezpečnou dopravní infrastrukturu, hotely světové úrovně, až po kvalitní místní kuchyni. Ras Al Khaimah, které v arabštině znamená „vrcholek stanu “, nabízí spoustu zábavních atrakcí v horách, mezi nimiž je i nejdelší zipline na světě, Jebel Jais Flight.

 

Video z kongresu můžete shlédnout zde:

 

Česká delegace čítající 70 účastníků z řad majitelů a vrcholných manažerů cestovních kanceláří a agentur dorazila přímým leteckým spojem z Prahy na 4denní akci. Úvodní den, po odpočinku v hotelu Double Tree by Hilton Marjan Island, jednom z nejoblíbenějších hotelů v emirátu Ras Al Khaimah, obsahoval odpolední plavbu lodí na perlovou farmu Suwaidi Pearl Farm a byl zakončen uvítací večeří na terase nového hotelu Hampton by Hilton Marjan Island.

 

Čtvrteční den byl rezervován pro odborný program Asociace s informacemi o nové a připravované legislativě cestovního ruchu. Započal interview s novináři, kterého se zhostil prezident AČCKA, Roman Škrabánek, a výkonný ředitel RAKTDA, Iyad Rasbey. Pokračoval komplexní prezentací emirátu Ras Al Khaimah. K novele zákona o DPH a změnám zvláštního režimu pro cestovní službu vystoupil Roman Škrabánek s představením legislativních novinek a všech aktivit, které Asociace zrealizovala v této věci. Jan Rambousek, daňový poradce, předal praktické rady, jak přistupovat k novým povinnostem ve zvláštním režimu. Na téma cestovních restrikcí a budoucnosti digitálního certifikátu EU pozitivně pohovořil Martin Smolek, náměstek MZV ČR pro řízení sekce právní a konzulární, jenž se na kongres připojil on-line z ČR prostřednictvím videokonference. Výkonná ředitelka AČCKA, Kateřina Chaloupková, prezentovala aktuální vývoj připravované revize směrnice o zájezdech, plány Evropské komise a stanoviska ECTAA. Budoucnost zajištění cestovních kanceláří pro případ insolvence prodiskutoval se členy Roman Škrabánek, který rovněž spolu S Romanem Berkešem, prezidentem slovenské asociace SACKA, porovnali státní pomoc pro CK/CA v ČR a na Slovensku.

 

   

 

Na odpolední členské konferenci AČCKA byl zvolen nový člen prezidia Asociace – pan Aleš Vítek, finanční ředitel Fischer Group, v rámci doplňovacích voleb AČCKA. Po nabitém odborném programu následovala prohlídka historického města Al Jazirah Heritage Village a přesun do Hilton garden Inn na plavbu lodí Dhow Cruise s typickou arabskou večeří. Páteční program byl vyhrazen pro dobrodružné poznávání jedinečné destinace Ras Al Khaimah. Na účastníky čekal adrenalinový let nejdelší zipline na světě, která měří 2.8 km, dále občerstvení v restauraci 1484 by Puro s dechberoucími výhledy, a odpolední kurzy přežití v Bear Grylls Survival Academy v horách.

 

Z dalšího hotelu Hilton RAK Resort and Spa, ve kterém byla delegace ubytována, se v sobotu účastníci vypravili na nezbytnou návštěvu světové výstavy EXPO Dubai 2020, na které strávili slunečný den návštěvami pavilonů zemí z celého světa a doprovodným programem výstaviště. Petr Kraus, člen prezidia AČCKA, jako jeden z partnerů Českého pavilonu, zařídil pro členy komentovanou prohlídku „Czech Spring“. Se vší péčí a přípravou se postaral rovněž o navazující doprovodný program kongresu v Dubaji a Abú Dhabí, kterého se členové mohli fakultativně zúčastnit ve dnech 13.-15.2.

 

  

 

Emirát Ras Al Khaimah byl pro všechny zúčastněné působivou destinací, a to jak pro dovolené, tak i služební cesty. V současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy hraje klíčovou roli. Přes cestovní kanceláře jej do r. 2021 navštívilo přibližně 1,5 mil. Evropanů, do r. 2025 tento emirát navštíví další 3 mil. evropských turistů. Raki Phillips, generální ředitel Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, řekl: „Jsme velmi potěšeni, že si AČCKA vybrala pro pořádání svého kongresu právě Ras Al Khaimah. Turistický ruch Ras Al Khaimah zažívá v posledních letech prudký rozvoj, k čemuž přispěly z velké míry strategie a aktivity RAKTDA v oblasti budování turistické infrastruktury a investic do jejího rozvoje s cílem nabídnout špičkové služby všem segmentům cestovního ruchu v rámci zásad udržitelného rozvoje, jež je naší prioritou.  Jsem velmi rád, že se zástupci českých cestovních kanceláří a agentur mohli v rámci svého programu přesvědčit o přírodních krásách a historických a kulturních památkách našeho emirátu, a věřím, že tato skutečnost přispěje k dalšímu rozvoji cestovního ruchu z České republiky do naší země.

 

Roman Škrabánek, prezident AČCKA, potvrdil vysoký zájem ze strany českých turistů o dovolenkovou destinaci Ras Al Khaimah, který dokládají počty návštěvníků z ČR ve výši okolo 24 tis. osob (v roce 2018 i 2019). „Díky dobrému leteckému spojení z ČR a příznivým cenám je tato destinace čím dál častěji vyhledávaná českými cestovními kancelářemi a jejich zákazníky. Proto považuji za smysluplné, že AČCKA, jako jedno z nejstarších profesních sdružení cestovní kanceláří v ČR, uspořádala svůj 53. kongres právě v Ras Al Khaimah.

 

 

Zde můžete zprávu zobrazit ve formátu PDF

03.03.2022

Zájezdy po Maroku budou v průběhu září pořádány

TZ AČCKA 13. 9. 2023 | Páteční zemětřesení neovlivní poznávací program zájezdů.

13.09.2023

Život na ostrově Rhodos se vrací do normálu

TZ AČCKA 1. 8. 2023, 9:00 | Na jihu ostrova zůstávají nyní uzavřeny pouze jednotky hotelů.

01.08.2023

Stav nouze na Rhodosu byl zrušen

Stav nouze na řeckém ostrově Rhodos byl zrušen.

29.07.2023

Stav nouze na Rhodosu se nedotkne turistů

Stav nouze na Rhodosu je administrativní opatření a neomezuje cestovní ruch.

26.07.2023

U moře se čeští dovolenkáři cítí cenově lépe než doma

TZ AČCKA 28. 6. 2023 | V dovolenkových destinacích se ceny zvyšují pomaleji než v ČR.

29.06.2023

123456789
364 položek, 73 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...