Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Jedinečný 53. kongres AČCKA v exotickém emirátu Ras Al Khaimah

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu emirátu Ras Al Khaimah (RAKTDA) ve spolupráci s Asociací českých cestovních kanceláří a agentur uspořádali ve dnech 9.2. - 13.2.2022 Kongres AČCKA, který byl již 53. v pořadí.

 

V letošním roce se uskutečnil na pobřeží Perského zálivu v Ras Al Khaimah, v jednom ze sedmi autonomních emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty.

 

 

 

 

Pro české cestovní kanceláře a cestovní agentury účastnící se kongresu byl připraven jedinečný program, neboť Ras Al Khaimah má bohaté přírodní a kulturní dědictví. Návštěvníky naláká na atraktivity od nejvyšší hory v zemi (1.934 m.n.m.), přes historické pevnosti, rozsáhlé bílé písečné pláže, bezpečnou dopravní infrastrukturu, hotely světové úrovně, až po kvalitní místní kuchyni. Ras Al Khaimah, které v arabštině znamená „vrcholek stanu “, nabízí spoustu zábavních atrakcí v horách, mezi nimiž je i nejdelší zipline na světě, Jebel Jais Flight.

 

Video z kongresu můžete shlédnout zde:

 

Česká delegace čítající 70 účastníků z řad majitelů a vrcholných manažerů cestovních kanceláří a agentur dorazila přímým leteckým spojem z Prahy na 4denní akci. Úvodní den, po odpočinku v hotelu Double Tree by Hilton Marjan Island, jednom z nejoblíbenějších hotelů v emirátu Ras Al Khaimah, obsahoval odpolední plavbu lodí na perlovou farmu Suwaidi Pearl Farm a byl zakončen uvítací večeří na terase nového hotelu Hampton by Hilton Marjan Island.

 

Čtvrteční den byl rezervován pro odborný program Asociace s informacemi o nové a připravované legislativě cestovního ruchu. Započal interview s novináři, kterého se zhostil prezident AČCKA, Roman Škrabánek, a výkonný ředitel RAKTDA, Iyad Rasbey. Pokračoval komplexní prezentací emirátu Ras Al Khaimah. K novele zákona o DPH a změnám zvláštního režimu pro cestovní službu vystoupil Roman Škrabánek s představením legislativních novinek a všech aktivit, které Asociace zrealizovala v této věci. Jan Rambousek, daňový poradce, předal praktické rady, jak přistupovat k novým povinnostem ve zvláštním režimu. Na téma cestovních restrikcí a budoucnosti digitálního certifikátu EU pozitivně pohovořil Martin Smolek, náměstek MZV ČR pro řízení sekce právní a konzulární, jenž se na kongres připojil on-line z ČR prostřednictvím videokonference. Výkonná ředitelka AČCKA, Kateřina Chaloupková, prezentovala aktuální vývoj připravované revize směrnice o zájezdech, plány Evropské komise a stanoviska ECTAA. Budoucnost zajištění cestovních kanceláří pro případ insolvence prodiskutoval se členy Roman Škrabánek, který rovněž spolu S Romanem Berkešem, prezidentem slovenské asociace SACKA, porovnali státní pomoc pro CK/CA v ČR a na Slovensku.

 

   

 

Na odpolední členské konferenci AČCKA byl zvolen nový člen prezidia Asociace – pan Aleš Vítek, finanční ředitel Fischer Group, v rámci doplňovacích voleb AČCKA. Po nabitém odborném programu následovala prohlídka historického města Al Jazirah Heritage Village a přesun do Hilton garden Inn na plavbu lodí Dhow Cruise s typickou arabskou večeří. Páteční program byl vyhrazen pro dobrodružné poznávání jedinečné destinace Ras Al Khaimah. Na účastníky čekal adrenalinový let nejdelší zipline na světě, která měří 2.8 km, dále občerstvení v restauraci 1484 by Puro s dechberoucími výhledy, a odpolední kurzy přežití v Bear Grylls Survival Academy v horách.

 

Z dalšího hotelu Hilton RAK Resort and Spa, ve kterém byla delegace ubytována, se v sobotu účastníci vypravili na nezbytnou návštěvu světové výstavy EXPO Dubai 2020, na které strávili slunečný den návštěvami pavilonů zemí z celého světa a doprovodným programem výstaviště. Petr Kraus, člen prezidia AČCKA, jako jeden z partnerů Českého pavilonu, zařídil pro členy komentovanou prohlídku „Czech Spring“. Se vší péčí a přípravou se postaral rovněž o navazující doprovodný program kongresu v Dubaji a Abú Dhabí, kterého se členové mohli fakultativně zúčastnit ve dnech 13.-15.2.

 

  

 

Emirát Ras Al Khaimah byl pro všechny zúčastněné působivou destinací, a to jak pro dovolené, tak i služební cesty. V současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy hraje klíčovou roli. Přes cestovní kanceláře jej do r. 2021 navštívilo přibližně 1,5 mil. Evropanů, do r. 2025 tento emirát navštíví další 3 mil. evropských turistů. Raki Phillips, generální ředitel Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, řekl: „Jsme velmi potěšeni, že si AČCKA vybrala pro pořádání svého kongresu právě Ras Al Khaimah. Turistický ruch Ras Al Khaimah zažívá v posledních letech prudký rozvoj, k čemuž přispěly z velké míry strategie a aktivity RAKTDA v oblasti budování turistické infrastruktury a investic do jejího rozvoje s cílem nabídnout špičkové služby všem segmentům cestovního ruchu v rámci zásad udržitelného rozvoje, jež je naší prioritou.  Jsem velmi rád, že se zástupci českých cestovních kanceláří a agentur mohli v rámci svého programu přesvědčit o přírodních krásách a historických a kulturních památkách našeho emirátu, a věřím, že tato skutečnost přispěje k dalšímu rozvoji cestovního ruchu z České republiky do naší země.

 

Roman Škrabánek, prezident AČCKA, potvrdil vysoký zájem ze strany českých turistů o dovolenkovou destinaci Ras Al Khaimah, který dokládají počty návštěvníků z ČR ve výši okolo 24 tis. osob (v roce 2018 i 2019). „Díky dobrému leteckému spojení z ČR a příznivým cenám je tato destinace čím dál častěji vyhledávaná českými cestovními kancelářemi a jejich zákazníky. Proto považuji za smysluplné, že AČCKA, jako jedno z nejstarších profesních sdružení cestovní kanceláří v ČR, uspořádala svůj 53. kongres právě v Ras Al Khaimah.

 

 

Zde můžete zprávu zobrazit ve formátu PDF

03.03.2022

AČCKA na Holiday World 2023

AČCKA se zúčastnila 31. ročníku mezinárodních veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD v Praze.

20.03.2023

Pozor na podvodné prodejce zájezdů

TZ AČCKA 14. 3. 2023 | Nekupujte zájezdy u neprověřených subjektů na sociálních sítích

20.03.2023

Podpora cestovního ruchu Malajsie

TZ AČCKA 7.3.2023 | Začíná ITB Berlin. Návazně probíhají jednání, mj. mezi AČCKA a MATTA.

07.03.2023

Nová informační povinnost o slevách se netýká služeb

Legislativní novinky pro CK/CA dle zákona o ochraně spotřebitele

16.02.2023

Začíná nejvyšší sezóna zájezdů do exotiky

TZ AČCKA 27. 1. 2023 | Zájem Čechů o exotické zájezdy je srovnatelný s dobou před pandemií.

27.01.2023

123456789
355 položek, 71 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...