Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Prohlášení AČCKA k válečnému konfliktu na Ukrajině

TZ AČCKA, 4. 3. 2022 | AČCKA spolu s evropskou asociací ECTAA vyjadřují svou solidaritu s ukrajinským lidem a obchodními partnery v cestovním ruchu Ukrajiny.

 

------------------------

 

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur hluboce lituje nastalé situace. Nelegitimní vstup cizích vojsk na území Ukrajiny a následný válečný konflikt je odsouzeníhodným aktem.

AČCKA spolu s evropskou asociací ECTAA vyjadřují svou solidaritu s ukrajinským lidem a obchodními partnery v cestovním ruchu Ukrajiny.

Cestování a turistika představují mírumilovný způsob migrace obyvatel a kulturní porozumění. Podporujeme proto rychlé a mírové ukončení válečného konfliktu.

 

V souvislosti s nastalou situací v cestovním ruchu v Evropě uvádíme, že nad východní oblastí Ukrajiny není realizována letecká doprava již od r. 2014. Z rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR byly letecké spoje do Ruska a Ukrajiny dočasně zrušeny a letecká doprava je nad územím Ukrajiny aktuálně odkloněna.

 

K obnově příjezdového cestovního ruchu do České republiky od března 2020 stále nedošlo. Skupinové rezervace nepřibývají, přestože do ČR a Evropy mohou přicestovat očkovaní turisté vakcínou uznávanou EMA.

Cestovní agentury evidují rezervace individuálních cestujících, a to maximálně měsíc před příletem.

V rámci celé Evropy jsme v měsících lednu a únoru zaznamenali obrovskou chuť a připravenost cestovat. Příjezdy turistů ze třetích zemí, mimo Evropu, budou ovlivněny vývojem válečného konfliktu.

 

Od vypuknutí konfliktu cestovní kanceláře vypořádaly několik stovek dotazů svých zákazníků na bezpečnost v přímořských destinacích. Nastalá situace nyní nemá vliv na čerpání služeb v evropských destinacích u Středozemního moře, ani na dopravu do těchto destinací. Bezpečnost a zdraví klientů cestovních kanceláří je vždy nejvyšší prioritou a žádný pořadatel zájezdů nebude své klienty vystavovat nebezpečí.

 

AČCKA podporuje koordinovaný přístup k podpoře osob zasažených konfliktem a přispěla prostřednictvím sbírky Člověka v tísni „SOS Ukrajina“.

04.03.2022

Zahájení nočního vlakového spoje z Prahy do Nizozemska a Belgie

TZ AČCKA 26. 3. 2024 | Ode dneška se mohou Čeští turisté nově dopravit přímým vlakovým spojem z Prahy do Nizozemska a Belgie. European Sleeper odjíždí v 18:04 hod.

26.03.2024

Poznávací zájezdy jsou na Velikonoce opět vyprodány

TZ AČCKA 22. 3. 2024 | Zájem o cestování během Velikonoc je opět vysoký. Čeští turisté míří hlavně k moři a za poznáním. Z exotiky vedou Vietnam, Srí Lanka a Bali.

23.03.2024

High Level Tourism Meeting 21.3.2024 za účasti AČCKA

AČCKA byla součásti odborné diskuze k regulaci segmentu zájezdů.

22.03.2024

Cestující autem tvoří 13 % rezervací u CK/CA

TZ AČCKA 21. 2. 2024 | Tito cestující s nákupem letního pobytu u CK vyčkávají na poslední chvíli.

23.02.2024

Poslední týden nejvyšších slev na zájezdy - First minute

TZ AČCKA 23. 1. 2024 | Téměř každá druhá zahraniční dovolená se uskuteční přes cestovku

24.01.2024

123456789
377 položek, 76 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...