Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Jarní novinky z Dominikánské republiky

Země bílých písečných pláží, koloniálních památek, národních parků a přátelských obyvatel... Dominikánská republika je díky své kulturní a přírodní rozmanitosti jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě.

 

Statistiky návštěvnosti v lednu opět vzrostly

Centrální banka Dominikánské republiky (Banco Central) zveřejnila lednové statistiky návštěvnosti. V lednu 2019 zavítalo do Dominikánské republiky 678 169 návštěvníků, což
v meziročním srovnání představuje nárůst o 5,2 procent. Z tohoto počtu tvořili převážnou většinu turisté – nerezidenti. 
V absolutních číslech se jedná o 598 198 a meziroční nárůst o 5,5 procent.
 

 

Kulinářský titul pro Santo Domingo

Dominikánská metropole se stala po druhéza sebou „Karibským hlavním městem gastronomie“. Významné ocenění předali zástupci Iberoamerické gastronomické akademie (AIBG) do rukou členů Dominikánské gastro akademie v rámci slavnostní ceremonie. 

 

 

Golfové ocenění pro Dominikánskou republiku 

Dominikánská republika byla vyhlášena jižpo čtvrté za sebou „Nejlepší golfovou destinací Latinské Ameriky a Karibiku.“

Prestižní uznání v oblasti golfu připsali Dominikánské republice tour operátoři, kteří pro zemi hlasovali v anketě mezinárodní asociace IAGTO Awards. 

 

Keporkaci se do vod Samanského zálivu začnou vracet opět až za rok

 

Dovolená v Dominikánské republice může, ale nemusí být jen o lenošení na bílých písečných plážích s koktejlem v ruce. Země se může pochlubit desítkami národních parků. Pokud se vydáte do některého z nich na výlet, můžete se setkat např. s papoušky cotorra, krokodýly americkými, delfíny skákavými, plameňáky, kapustňáky a v zimních měsících dokonce
i s keporkaky.
 

 

 

Karnevalové veselí v plném proudu 

Každý rok v únoru se v Dominikánské republice konají karnevalové oslavyNejznámějšími postavami karnevalů jsou tzv. kulhaví čerti, kteří ve svých kostýmech pokrytých spoustou zrcadélek, chrastítek a zvonků a s tváří zahalenou do hrozivě vyhlížejících masek s dlouhými rohy a vyceněnými zuby parodují domýšlivé středověké šlechtice. První březnový víkend prošly masopustní průvody Santo Domingem, minulý víkend Punta Canou. Zastihnout je bude možné ještě v Cabarete (16. 3.) 

 

 

Řetězec Impressive otevřel resorty v Punta Caně

Španělský hotelový řetězec Impressive otevřel v Punta Caně začátkem letošního roku dvapětihvězdičkové resortyResort Impressive Resorts & Spas Impressive Premium Resorts & Spas leží přímo na proslulé písečné pláži El Cortecito vzdálené přibližně 20 km od sladkovodních lagun a mariny v Cap Caně.

Impressive Resorts & Spas nabízí ubytování v celkem 654 prostorných a moderně zařízených pokojích s výhledem na oceán, bazén nebo do tropické zahrady. Impressive Premium Resorts & Spas disponuje navíc dětským hřištěm, minigolfem a půjčovnou aut.

K oběma resortům se brzy připojí ještě luxusní Royal Resort & Spa Punta Cana nabízející mj. vlastní soukromou pláž, služby concierge, kasino a posilovnu

 

Více informací a celý newsletter naleznete ZDE.

Národní turistický úřad Dominikánské republiky

prague@godominicanrepublic.com

13.03.2019

Památník Terezín vyhlásil další ročník literární a výtvarné soutěže

Památník Terezín vyhlašuje na rok 2021 XXVII. ročník literární a XXV. ročník výtvarné soutěže - Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem Když je třeba pomoci…

18.01.2021

Výstava v Památníku Terezín

Dovolte nám Vás pozvat na výstavu Uloupené umění v Památníku Terezín, která bude přístupná od 10. 12. 2020 do 28. 2. 2021.

08.12.2020

110. narozeniny Karla Zemana (3. 11. – 15. 12. 2020)

Filmy Karla Zemana už jste určitě viděli, co takhle nahlédnout pod pokličku jejich natáčení v Muzeu Karla Zemana u Karlova mostu v Praze?

04.11.2020

TZ - Chorvatsko děkuje zahraničním turistům za návštěvu

#DekujemeVamCeskaRepubliko #ThankYouCzechRepublic

21.09.2020

123456789
237 položek, 48 stránek
 
Dovolená s ESO travel

 

Monatour Interhome CK Plus Tour Doma Nuda Ludor
CK Mayer & Crocus Go Afrika CK Eva SnowTrex AnChoice
Vytvářím objednávku...