Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Kypr: ideální celoroční destinace

Kypr je celoroční destinace, o tom dne 2. 5. informoval webinář "Cyprus - Beyond Sea and Sun".

 

 

Ačkoliv většina turistů do destinace létá na letní dovolené u moře, Kypr má co nabídnout během celého roku. Je to ostrov s více než 11.000 lety historie a kultury, s přírodou ideální na výšlapy i potápění a na své si přijdou i milovníci gastronomie nebo vinaři, nachází se tam totiž několik vinařských stezek.

 

Dne 2. května se pořádal webinář Cyprus - Beyond Sea and Sun, který pro české cestovní kanceláře a agentury zorganizovala evropská asociace ECTAA ve spolupráci s AČCKA, Visit Cyprus a Paulem Walshem z Association Ambassador.

 

Hovořilo se zejména o následujících oblastech turismu, přičemž cestovní kanceláře měly možnost předem sdělit, jaké z témat je pro ně důležitější a mělo by se mu věnovat více času:

  • Gastronomie
  • Vinařské stezky
  • Kultura
  • Sport
  • Zdraví a wellness
  • Aktivity pro rodiny

 

Na ostrově se nachází dvě mezinárodní letiště, na které létá hned několik evropských leteckých společností - Paphos (Pafos, PFO) a Larnaka (LCA). Právě na letiště v Larnace je možné se dostat přímým letem z Prahy.

 

Díky své rozmanitosti je kromě letní dovolené na pláži Kypr skvělým místem pro celoroční aktivity. K tomu nahrávají i vhodné podnební podmínky, kdy v létě se teploty pohybují nad 30 °C, v lednu však z pravidla bývají okolo příjemných 16 °C.

 

Kypr je místem s více než 11.000 let historie a kultury, na níž jsou Kypřani po právu pyšní. Na ostrově naleznete několik muzeí a galerií, mezi nejzajímavější beze sporu patří podvodní muzeum MUSAN.

Stejně tak mohou být hrdi na gastronomii, která je spojením chutí z Řecka a Středního a Blízkého východu s nádechem středozemní kuchyně inspirované například fénickými pokrmy.

Ostrov má také dlouholetou vinařskou tradici, na kterou navazuje sedm vinařských stezek. Navštívit však můžete i řadu okouzlujících vinařství, kde vás vřele přivítají a nabídnou nejen zajímavé informace, ale samozřejmě také chutné vzorky.

Na své si přijdou také milovníci sportu a pohybu obecně. Příjemné celoroční počasí je vhodné pro poznávání ostrova v běhu nebo na kole s využitím mnoha cyklistických tras nebo po své vlastní ose, milovníci přírody a výhledů se mohou vydat na výšlap po některé z turistických stezek. Teplé dny jsou skvělou příležitostí pro potápění a objevování krás podmořského života.

Rodiny s dětmi mohou vybrat jednodušší stezku pro procházku či cyklistiku, navštívit lokální farmy (například včelí či oslí) nebo vyrazit do vesniček a muzeí, které mají dobrodružné programy pro děti. Destinace nabízí také vodní parky, zážitkový lesopark a mnoho dalšího.

Téměř každý měsíc je možné navštívit některý z mnoha festivalů, které se na Kypru konají - ať už jde o festivaly spojené s hudbou, kulturou či jídlem (například takový jahodový, melounový nebo bramborový festival).

 

Pro svou rozmanitost je ostrov vhodný též jako MICE destinace, která kromě konferenčního zázemí nabízí také bezpočet možností doprovodných aktivit.

 

K poznání Kypru Vám mohou posloužit stránky Visit Cyprus. Ti Vám též pomohou zorganizovat program přímo pro Vás nebo Vaše klienty.

 

 

Kateřina Nemravová,

sekretariát AČCKA

04.05.2023

Černá listina leteckých přepravců k 30. 11. 2023

Dne 30. 11. 2023 Evropská komise publikovala aktualizovaný seznam leteckých společností, které mají zakázáno operovat lety v rámci Evropské unie či podléhají omezením, protože nesplňují mezinárodní bezpečnostní normy.

04.12.2023

Vánoční Cesta polárním expresem v Oskarshausen

Vydejte se na polárním expresem z dílny Oskarhausen!

24.11.2023

Novým ředitelem agentury CzechTourism bude František Reismüller

TZ CzechTourism, 27.10.2023: Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František Reismüller. Oznámil to vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

27.10.2023

Dýňobraní v zábavním parku Oskarshausen u Drážďan (představení přidruženého člena)

Představujeme nového nového přidruženého člena, zábavní park Oskarhausen u Drážďan, který aktuálně pořádá dýňovou výstavu Dýňobraní.

27.10.2023

Představení přidruženého člena: Prague City Tourism

Představujeme nového přidruženého člena, kterým je Prague City Tourism - organizace destinačního managementu města Prahy.

19.10.2023

123456789
310 položek, 62 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...