Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Kypr: ideální celoroční destinace

Kypr je celoroční destinace, o tom dne 2. 5. informoval webinář "Cyprus - Beyond Sea and Sun".

 

 

Ačkoliv většina turistů do destinace létá na letní dovolené u moře, Kypr má co nabídnout během celého roku. Je to ostrov s více než 11.000 lety historie a kultury, s přírodou ideální na výšlapy i potápění a na své si přijdou i milovníci gastronomie nebo vinaři, nachází se tam totiž několik vinařských stezek.

 

Dne 2. května se pořádal webinář Cyprus - Beyond Sea and Sun, který pro české cestovní kanceláře a agentury zorganizovala evropská asociace ECTAA ve spolupráci s AČCKA, Visit Cyprus a Paulem Walshem z Association Ambassador.

 

Hovořilo se zejména o následujících oblastech turismu, přičemž cestovní kanceláře měly možnost předem sdělit, jaké z témat je pro ně důležitější a mělo by se mu věnovat více času:

  • Gastronomie
  • Vinařské stezky
  • Kultura
  • Sport
  • Zdraví a wellness
  • Aktivity pro rodiny

 

Na ostrově se nachází dvě mezinárodní letiště, na které létá hned několik evropských leteckých společností - Paphos (Pafos, PFO) a Larnaka (LCA). Právě na letiště v Larnace je možné se dostat přímým letem z Prahy.

 

Díky své rozmanitosti je kromě letní dovolené na pláži Kypr skvělým místem pro celoroční aktivity. K tomu nahrávají i vhodné podnební podmínky, kdy v létě se teploty pohybují nad 30 °C, v lednu však z pravidla bývají okolo příjemných 16 °C.

 

Kypr je místem s více než 11.000 let historie a kultury, na níž jsou Kypřani po právu pyšní. Na ostrově naleznete několik muzeí a galerií, mezi nejzajímavější beze sporu patří podvodní muzeum MUSAN.

Stejně tak mohou být hrdi na gastronomii, která je spojením chutí z Řecka a Středního a Blízkého východu s nádechem středozemní kuchyně inspirované například fénickými pokrmy.

Ostrov má také dlouholetou vinařskou tradici, na kterou navazuje sedm vinařských stezek. Navštívit však můžete i řadu okouzlujících vinařství, kde vás vřele přivítají a nabídnou nejen zajímavé informace, ale samozřejmě také chutné vzorky.

Na své si přijdou také milovníci sportu a pohybu obecně. Příjemné celoroční počasí je vhodné pro poznávání ostrova v běhu nebo na kole s využitím mnoha cyklistických tras nebo po své vlastní ose, milovníci přírody a výhledů se mohou vydat na výšlap po některé z turistických stezek. Teplé dny jsou skvělou příležitostí pro potápění a objevování krás podmořského života.

Rodiny s dětmi mohou vybrat jednodušší stezku pro procházku či cyklistiku, navštívit lokální farmy (například včelí či oslí) nebo vyrazit do vesniček a muzeí, které mají dobrodružné programy pro děti. Destinace nabízí také vodní parky, zážitkový lesopark a mnoho dalšího.

Téměř každý měsíc je možné navštívit některý z mnoha festivalů, které se na Kypru konají - ať už jde o festivaly spojené s hudbou, kulturou či jídlem (například takový jahodový, melounový nebo bramborový festival).

 

Pro svou rozmanitost je ostrov vhodný též jako MICE destinace, která kromě konferenčního zázemí nabízí také bezpočet možností doprovodných aktivit.

 

K poznání Kypru Vám mohou posloužit stránky Visit Cyprus. Ti Vám též pomohou zorganizovat program přímo pro Vás nebo Vaše klienty.

 

 

Kateřina Nemravová,

sekretariát AČCKA

04.05.2023

Představení nového přidruženého člena: CALUMMA Travel Madagascar

Dovolujeme si Vám představit nového přidruženého člena AČCKA, CALUMMA TRAVEL MADAGASCAR, DMC společnost, která se zabývá přípravou cest po Madagaskaru na míru. Specializují se na skupinové cesty, luxusní dovolené, výlety do divočiny a fotografické zájezdy.

07.06.2023

Představení nového přidruženého člena: Sněžník, a.s.

Dovolujeme si Vám představit nového přidruženého člena naší asociace, kterým je společnost Sněžník, a.s. – provozovatel Horského resortu Dolní Morava.

18.05.2023

Desatero pro hladký a bezproblémový průchod letištěm

Letiště Praha připravilo rady pro cestující pro nadcházející letní sezónu.

17.05.2023

Authentic Asia Festival Prague

Komerční sdělení MyFest, Future Developments s.r.o.

04.05.2023

Webinář: "Cyprus - Beyond Sea and Sun", 2. 5. 2023

V úterý 2. května se uskuteční webinář k bližšímu poznání Kypru než jako destinace pláží a moře.

12.04.2023

123456789
296 položek, 60 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...