Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Multidestinace jako slibný trend turismu

Evropská komise pro cestovní ruch zveřejnila studii zaměřenou na rostoucí oblibu spojování návštěvy více evropských zemí v rámci jedné cesty do Evropy, kterou lze pozorovat zejména u návštěvníků ze čtyř hlavních zdrojových trhů – z Číny, Indie, Japonska a Spojených států amerických.

 

Nedávno publikovaná studie Evropské komise rozlišuje a popisuje celkem 13 itinerářových klastrů – Západní Balkán, Východní Balkán, Egejské moře, Irsko, Británii, Bavorsko, Polsko, Střední Evropu, Portugalsko, Španělsko, Norsko a Skandinávské metropole, Sever a Baltickou oblast, které jsou typicky součástí stejných itinerářů. Výzkum přibližuje potřeby turistů, jejich preference a chování a poskytuje strategická doporučení jednotlivým evropským destinacím, jak lze využít zejména méně navštěvované lokality. Současný vývoj cestovního ruchu zaznamenává velký nárůst zájmu o poznání jednotlivých regionů, tedy přesun i mimo metropole a také stále větší zájem o tematicky zaměřené a dobrodružné cestování. Náměty mají také povzbudit místní orgány cestovního ruchu a poskytovatele služeb k tomu, aby se zapojili do přeshraniční spolupráce. Jejím přínosem může být zejména podpora lokálních ekonomik a zmírnění overtourismu, ke kterému v mnohých metropolích dochází.

 

Atraktivita Evropy v očích zámořských návštěvníků spočívá nejen v bohaté historii a kulturním dědictví, ale také ve skutečnosti, že různé evropské země s kontrastními kulturami, kuchyní a přírodou se nacházejí v těsné blízkosti a jejich velkou výhodou je vzájemné dobré dopravní spojení. Cestující tak mohou získat mnoho zkušeností v rámci jednoho a téhož výletu spojením několika destinací. Není překvapivé, že jsou kombinována častěji ta hlavní města, mezi kterými existují přímé letecké linky. Další výhodou kromě stále se zlepšující letecké dostupnosti je také technologický pokrok a flexibilní vízová politika, která umožňuje cestujícím navštívit až 26 evropských zemí bez zvláštních víz nebo pasových kontrol. Cestování po Evropě se také stává přístupné všem skupinám světové populace, včetně rostoucí střední třídy zejména z klíčových zdrojových trhů jako je právě Čína a Indie.

 

Ze studie vyplývá, že 92 % z celkového počtu dotazovaných turistů z Číny, Indie, Japonska a Spojených států amerických kombinovalo několik míst v rámci jejich návštěvy Evropy. Statistiky dále říkají, že během takové cesty turisté navštíví průměrně tři destinace (ať už města či země). Z průzkumu vyplývá, že plně individuální plánování cesty je nejvíce běžné pro turisty z USA. Služby cestovních kanceláří nejvíce využívají turisté z Indie, oproti tomu cestování se skupinou upřednostňují zejména turisté z Číny a Japonska. Cestovatelé, kteří si cestu plánovali zcela sami obvykle navštíví méně míst než ti, kteří využijí služeb cestovní kanceláře.

 

Česká republika je ve studii zařazena do klastru Střední Evropa, který spolu s námi dále zahrnuje hlavní cíle Rakouska, Maďarska a Slovenska. Je oblíbený zejména mezi cestovateli z Číny a Japonska a zpravidla obsahuje návštěvu nehmotných památek, známých přírodních lokalit, míst spojených se životem slavných osobností a s filmovým turismem, ale také lázně a menší města jako je například Český Krumlov.

 

Obliba navštívit více zemí v rámci jedné cesty do Evropy je velmi perspektivní trend v oblasti cestovního ruchu. V rámci dalšího rozvoje tohoto segmentu je velice pozitivní skutečnost, že si jeho důležitost uvědomují i samotné destinace, které se aktivně snaží o vzájemnou spolupráci.

12.03.2019

Letiště Praha: dočasné změny v odbavení vybraných letů odlétajících z Terminálu 1

Jménem našeho přidruženého člena Letiště Praha bychom Vás rádi informovali o plánované rekonstrukci třídírny zavazadel na Terminálu 1, která bude probíhat na Letišti Václava Havla Praha v období od 1. března do 31. srpna 2020.

07.02.2020

Newsletter Národního divadla marionet

V souvislosti se zahájením 29.sezony v roce 2020 si dovoluje Národní divadlo marionet předložit všechny své aktivity, které jsou součástí loutkových prezentací divadla.

04.02.2020

Pozvánka na akce při příležitosti veletrhu Holiday World

Při příležitosti konání 29. ročníku veletrhu Holiday World Praha si Vám dovolujeme nabídnout účast na dvou významných akcích z oblasti cestovního ruchu

22.01.2020

Aktuální newsletter Letiště Pardubice

Dovolujeme si Vám zaslat aktuální newsletter našeho přidruženého člena - Letiště Pardubice, který obsahuje například informaci o nově přidaném letu na trase Pardubice-Kyjev, o novém letu do Ruska či o nově zřízené autobusové lince, která spojuje terminál pardubického letiště s pražským Černým Mostem.

10.12.2019

123456789
221 položek, 45 stránek
 
 
Dovolená s ESO travel
 

 
 

 

Invia Skalla Aeolus Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Monatour Interhome Italia travel Jokratour
CK Mayer & Crocus Nemo Tour PTTours Geovita Nean tour CK Eva SnowTrex Go Afrika Geops Ludor
Vytvářím objednávku...