Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Uvolnění vízového režimu návštěvníkům z Číny pomůže posílit evropskou ekonomiku

Podle Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) patří vízový režim v Evropě mezi nejvíce restriktivní na světě (odhaduje se, že pro vstup do Evropy by o vízum muselo žádat 74 % světové populace).

Toto číslo ve velké míře odpovídá návštěvníkům ze vzdálených zdrojových trhů, kteří patří mezi nejcennější, jelikož mají tendenci v destinaci zůstávat déle a utrácet více peněz za den než průměrný návštěvník.

 

Evropská komise pro cestovní ruch (ECT) vydala zprávu kvantifikující potenciální dopad uvolnění vízového režimu návštěvníkům z Číny na evropský cestovní ruch. Navzdory stále se zvyšujícímu nárůstu poptávky čínských turistů po cestách do Evropy za posledních deset let, patří Čína stále mezi země, které nemají k dispozici bezvízový vstup do EU (včetně schengenského prostoru).

 

Čína je největším světovým cestovním trhem, a to jak z hlediska počtu generovaných příjezdů, tak i z hlediska celkových cestovních výdajů. Za účelem vyhodnocení možného dopadu usnadnění udělování víz se zpráva Evropské komise pro cestovní ruch nejprve zabývá analýzou hlavních výhod a možnostmi zjedno
dušení vízové politiky a poté je aplikuje na cestovní vzory Číňanů při cestách do 27 zemí Evropské unie (s výjimkou Velké Británie). Výsledky ukazují, že liberalizace vízového režimu nepochybně zvýší poptávku z jednoho z nejvíce lukrativních zdrojových trhů a přispěje k růstu HDP a růstu zaměstnanosti v Evropě. 
Analýza dále odhaduje, že uvolnění vízového režimu mezi Čínou a Evropskou unií pravděpodobně zvýší průměrný nárůst příjezdů z Číny ze 7 % na 18 % ročně během let 2018–2023. Tento narůst by mohl vytvořit dodatečné příjmy ve výši 12,5 miliardy eur ročně a zvýšit celkovou úroveň zaměstnanosti téměř o 1 %, což by vytvořilo dalších 237 000 pracovních míst, z toho 120 000 přímo v odvětví cestovního ruchu. Nárůst by dále přispěl ke zvýšení evropského HDP o 1 %. 


Aby nedošlo k větší ztrátě příležitostí, a to zejména ze vzdálených zdrojových trhů jako je právě Čína, je nezbytné, aby byla evropské vízová politika modernizována a posílena tak, aby dále usnadňovala cestování z klíčových trhů. Viceprezident Evropské komise pro cestovní ruch Robert Andrzejczyk uvedl, že „liberalizace vízové povinnosti pro návštěvníky z Číny má zásadní význam pro celou Evropu, jejímž cílem by měla být snaha o maximalizaci svého podílu na zisku z růstu čínského cestovního ruchu v příštích desetiletích. Investice do liberalizace víz zaměřené na klíčové trhy mohou účinně a efektivně dosáhnout tohoto cíle.“

 

04.04.2019

Letiště Praha: dočasné změny v odbavení vybraných letů odlétajících z Terminálu 1

Jménem našeho přidruženého člena Letiště Praha bychom Vás rádi informovali o plánované rekonstrukci třídírny zavazadel na Terminálu 1, která bude probíhat na Letišti Václava Havla Praha v období od 1. března do 31. srpna 2020.

07.02.2020

Newsletter Národního divadla marionet

V souvislosti se zahájením 29.sezony v roce 2020 si dovoluje Národní divadlo marionet předložit všechny své aktivity, které jsou součástí loutkových prezentací divadla.

04.02.2020

Pozvánka na akce při příležitosti veletrhu Holiday World

Při příležitosti konání 29. ročníku veletrhu Holiday World Praha si Vám dovolujeme nabídnout účast na dvou významných akcích z oblasti cestovního ruchu

22.01.2020

Aktuální newsletter Letiště Pardubice

Dovolujeme si Vám zaslat aktuální newsletter našeho přidruženého člena - Letiště Pardubice, který obsahuje například informaci o nově přidaném letu na trase Pardubice-Kyjev, o novém letu do Ruska či o nově zřízené autobusové lince, která spojuje terminál pardubického letiště s pražským Černým Mostem.

10.12.2019

123456789
221 položek, 45 stránek
 
 
Dovolená s ESO travel
 

 
 

 

Invia Skalla Aeolus Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Monatour Interhome Italia travel Jokratour
CK Mayer & Crocus Nemo Tour PTTours Geovita Nean tour CK Eva SnowTrex Go Afrika Geops Ludor
Vytvářím objednávku...