Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět


 
  
 
Dovolená s ESO travel
                        
 

 

Zajímavosti

Chorvatsko představilo šibenický region na úspěšném fam tripu s AČCKA

Na konci září připravilo Chorvatské turistické sdružení (HTZ) společně s Turistickým sdružením šibenického regionu a ve spolupráci s AČCKA zajímavou studijní cestu do oblasti Šibeniku, které se zúčastnilo více než 30 zástupců českých cestovních kanceláří a agentur.

 

Pro účastníky byl připraven velmi bohatý program, během kterého měli možnost ochutnat a poznat velmi pestrou nabídku chorvatské pohostinnosti, přírodních krás a gurmánských specialit. Za asociaci se studijní cesty zúčastnil člen prezidia pan Stanislav Mrázek. Dopravu do destinace zájemcům nabídla členská ČSAD Tišnov, která zajistila i nezbytné přesuny v místě pobytu v dalších dnech. Účastníci byli po celou dobu fam tripu ubytováni v luxusním hotelu Olympia ve Vodici.

 

Na první den pobytu byl připraven výlet lodí z Vodice do Šibeniku, který doprovázel typický jadranský vítr bóra. První zastávkou na plavbě byl malebný ostrůvek Zlarin, na kterém cestovkáři navštívili muzeum a dílnu na zpracování červeného korálu. Tamní rodina je jediná, která má povolení červené korály z hlubin těžit a zpracovávat způsobem, který se po staletí nemění a dává místním šperkům jejich jedinečnost. Další zastávkou byl ostrov Prvić a návštěva muzea Fausta Vrančiće – rodáka ze Šibeniku, který byl významným středověkým učencem a vynálezcem a působil i v Praze na dvoře císaře Rudolfa II. Habsburského. V Šibeniku účastníci absolvovali krátkou procházku starého městského jádra s místní průvodkyní. Poslední zastávkou byla prohlídka luxusního hotelu D Resort, ze kterého byl úžasný výhled na celý Šibenik, a na právě zapadající slunce. Den byl zakončen ve Vodici společnou večeří v přístavní restauraci Adria s bohatou nabídkou servírovaných předkrmů z mořských plodů a grilovaných ryb, kterou doprovázela vynikající dalmatská vína.

 

Úterní program byl zahájen prohlídkou Solaris Resortu– komplexu několika hotelů s rozlehlým aquaparkem, průzračným mořem a dlouhými plážemi, který nabízí plnou turistickou vybavenost a zázemí. Následoval přesun dále od pobřeží do okolí města Drniš a návštěva Etnolandu Pakovo Selo. V dobovém oděvu a s osobitým smyslem pro humor účastníky provedl typickým kamenným dalmatským obydlím místní průvodce Joška, který jim popsal krajové zvyky a uvedl je do taje výroby místních lahůdek – pršutu, červeného vína a přípravy jídla „peka“. Z Etnolandu skupina pokračovala do národního parku Krka, kde se po krátké procházce nalodila na loď plující po stejnojmenné řece Krka do přístavu Skradin. Ve Skradinu na cestovkáře již čekal autobus, který je dovezl do obce Betina na ostrově Murter, který s pevninou spojuje zdvižný most. Ve městě, které je proslulé výrobou kvalitních dřevěných lodí a člunů, si účastnici mohli prohlédnout nejen loděnici, ale také pozoruhodné muzeum, které je věnované právě jejich výrobě. Den byl opět zakončen skvělou večeří o několika chodech s bohatou nabídkou místních specialit.

 

Poslední den studijní cesty věnován B2B workshopu, který se konal v moderním hotelu Olympia Sky s panoramatickým výhledem na oblast přístavního města Vodice a okolí.  Hned v úvodu konference člen prezidia AČCKA Stanislav Mrázek poděkoval všem přítomným za účast a zejména poděkoval zástupcům pořádajících sdružení, jmenovitě ředitelce HTZ Šibensko Kninske županije paní Željaně Šikić, předchozí ředitelce HTZ Praha paní Jeleně Bilić a novému řediteli HTZ Praha panu Dubravku Miholićovi za úžasný program a skvělou organizaci celé studijní cesty. Děkujeme a přejeme úspěšnou sezónu 2019. 

30.10.2018

AČCKA uskutečnila evropský průzkum k zákazu provozu letadel Boeing Max 737-8 a 737-9

Většina evropských trhů nepotvrzuje zásadnější dopady na přepravní kapacity a realizaci zájezdů.

26.04.2019

Pravěké Velikonoce v Muzeu Karla Zemana

Pozvánka na pravěké Velikonoce v Muzeu Karla Zemana, které se budou konat ve čtvrtek 18.4.2019 od 10:00 do 18:00 hodin.

12.04.2019

Uvolnění vízového režimu návštěvníkům z Číny pomůže posílit evropskou ekonomiku

Podle Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) patří vízový režim v Evropě mezi nejvíce restriktivní na světě (odhaduje se, že pro vstup do Evropy by o vízum muselo žádat 74 % světové populace).

04.04.2019

Informace o nové soutěži "Tourism Awards Marco Polo 2019"

Dovolujeme si Vás informovat, že v letošním roce vznikla nová soutěž o nejlepší turistický produkt v rámci platformy 16+1, tedy spolupráce 16 zemí střední a východní Evropy s Čínou.

28.03.2019

123456789
196 položek, 40 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...