Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět


 
  
 
Dovolená s ESO travel
                        
 

 

Zajímavosti

Informace MZV: letní sezona 2019, Turecko: zdravotní karta pro případ nouze

Dovolujeme si Vás upozornit na vybrané aktuální informace k letní turistické sezoně:

 

  • Informace k letní turistické sezoně 2019

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) prostřednictvím tiskové konference upozornilo na novinky a připravenost české konzulární služby na letní turistickou sezonu. Dočasná konzulární jednatelství budou opět zřízena v turisticky exponovaných místech – Chorvatsko (Rijeka, Split), Bulharsko (Burgas), Španělsko (Barcelona). V Chorvatsku a Bulharsku budou opět fungovat  společné policejní hlídky. V zájmu zkvalitňování konzulární služby MZV ČR rozšiřuje i síť generálních konzulátů. Letos byl nově otevřen generální konzulát v Manchesteru a po 10 letech opět otevřen generální konzulát v Miláně.

 

Ministerstvo při cestách doporučuje využití mobilní aplikace DROZD – projekt Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Letošní novinkou v rámci této aplikace je možnost určování polohy, jež může být sdílena např. s rodinnými příslušníky. MZV také na svých stránkách pravidelně aktualizuje informace v souvislosti s Brexitem (jak pro cestovatele do Velké Británie, tak pro občany, kteří v zemi dlouhodobě pobývají).

Souhrnný přehled informací naleznete v prezentaci ZDE.

 

  • Turecko: Zdravotní karta pro případ nouze

Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci společného pilotního projektu připravilo tzv. komunikační zdravotní karty. Uvedené karty by měly českým občanům v Turecké republice v případě zdravotních potíží či zranění pomoci komunikovat v případě nouze. Úkolem karet není nahradit plnohodnotného tlumočníka, ale pomoci jako nouzové řešení při záchraně zdraví a života v rozsahu pohotovostním, kdy není nablízku možnost jiným způsobem přetlumočit či komunikovat. Zdravotní kartu naleznete ZDE.

 

Kontaktní údaje zastupitelských úřadů naleznete zde – Státy světa - informace na cesty.

 

V případě dotazů jsme Vám k dispozici.

sekretariát AČCKA

12.06.2019

Novinky z Letiště Praha

Dovolujeme si Vám zaslat aktuální newsletter našeho přidruženého člena - Letiště Praha, a.s., který obsahuje několik video návodů s praktickými radami např. pro cestující s dětmi, pro cestující, kteří letí poprvé, a řadu dalších.

08.08.2019

Hornická oblast Krušnohoří na seznamu UNESCO

V návaznosti na nedávné zařazení hornické oblasti Krušnohoří na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jsme pro Vás připravili stručné shrnutí hlavních atraktivit a bližších informací k tomuto regionu.

01.08.2019

Letní workshopy animace v Muzeu Karla Zemana

Zveme Vás na letní workshopy animace v Muzeu Karla Zemana

16.07.2019

Informace z Letiště Praha pro CK a CA

Informační letáky s praktickými radami, jak se připravit na odlet a následnou dovolenou.

24.06.2019

Pozvánka na tuniský den, 26.6.2019

Jménem našeho přidruženého člena, Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch, bychom Vás rádi pozvali na akci Tisíc a jedna barva Tuniska

18.06.2019

123456789
204 položek, 41 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...