Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Zajímavosti

Informace MZV: letní sezona 2019, Turecko: zdravotní karta pro případ nouze

Dovolujeme si Vás upozornit na vybrané aktuální informace k letní turistické sezoně:

 

  • Informace k letní turistické sezoně 2019

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) prostřednictvím tiskové konference upozornilo na novinky a připravenost české konzulární služby na letní turistickou sezonu. Dočasná konzulární jednatelství budou opět zřízena v turisticky exponovaných místech – Chorvatsko (Rijeka, Split), Bulharsko (Burgas), Španělsko (Barcelona). V Chorvatsku a Bulharsku budou opět fungovat  společné policejní hlídky. V zájmu zkvalitňování konzulární služby MZV ČR rozšiřuje i síť generálních konzulátů. Letos byl nově otevřen generální konzulát v Manchesteru a po 10 letech opět otevřen generální konzulát v Miláně.

 

Ministerstvo při cestách doporučuje využití mobilní aplikace DROZD – projekt Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Letošní novinkou v rámci této aplikace je možnost určování polohy, jež může být sdílena např. s rodinnými příslušníky. MZV také na svých stránkách pravidelně aktualizuje informace v souvislosti s Brexitem (jak pro cestovatele do Velké Británie, tak pro občany, kteří v zemi dlouhodobě pobývají).

Souhrnný přehled informací naleznete v prezentaci ZDE.

 

  • Turecko: Zdravotní karta pro případ nouze

Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci společného pilotního projektu připravilo tzv. komunikační zdravotní karty. Uvedené karty by měly českým občanům v Turecké republice v případě zdravotních potíží či zranění pomoci komunikovat v případě nouze. Úkolem karet není nahradit plnohodnotného tlumočníka, ale pomoci jako nouzové řešení při záchraně zdraví a života v rozsahu pohotovostním, kdy není nablízku možnost jiným způsobem přetlumočit či komunikovat. Zdravotní kartu naleznete ZDE.

 

Kontaktní údaje zastupitelských úřadů naleznete zde – Státy světa - informace na cesty.

 

V případě dotazů jsme Vám k dispozici.

sekretariát AČCKA

12.06.2019

Velká cena cestovního ruchu

Před pár dny byl zahájen příjem přihlášek do Velké ceny cestovního ruchu 2019/2020. Třináctý ročník prestižní soutěže opět vyhlašují vydavatelství COT media a společnost Veletrhy Brno.

15.10.2019

7. narozeniny Muzea Karla Zemana, 4.-6. 10. 2019

Oslavte s námi 7. narozeniny a zkuste své štěstí!

26.09.2019

Pozvánka na Swiss Food Festival, 30.9.-5.10.2019

Rádi bychom Vás jménem Switzerland Tourism pozvali na již čtvrtý ročník Swiss Food Festivalu, který se uskuteční v Praze ve dnech 30.9.-5.10.2019.

19.09.2019

123456789
212 položek, 43 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...