Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět


 
  
 
Dovolená s ESO travel
                        
 

 

Zajímavosti

Jarní novinky z Dominikánské republiky

Země bílých písečných pláží, koloniálních památek, národních parků a přátelských obyvatel... Dominikánská republika je díky své kulturní a přírodní rozmanitosti jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě.

 

Statistiky návštěvnosti v lednu opět vzrostly

Centrální banka Dominikánské republiky (Banco Central) zveřejnila lednové statistiky návštěvnosti. V lednu 2019 zavítalo do Dominikánské republiky 678 169 návštěvníků, což
v meziročním srovnání představuje nárůst o 5,2 procent. Z tohoto počtu tvořili převážnou většinu turisté – nerezidenti. 
V absolutních číslech se jedná o 598 198 a meziroční nárůst o 5,5 procent.
 

 

Kulinářský titul pro Santo Domingo

Dominikánská metropole se stala po druhéza sebou „Karibským hlavním městem gastronomie“. Významné ocenění předali zástupci Iberoamerické gastronomické akademie (AIBG) do rukou členů Dominikánské gastro akademie v rámci slavnostní ceremonie. 

 

 

Golfové ocenění pro Dominikánskou republiku 

Dominikánská republika byla vyhlášena jižpo čtvrté za sebou „Nejlepší golfovou destinací Latinské Ameriky a Karibiku.“

Prestižní uznání v oblasti golfu připsali Dominikánské republice tour operátoři, kteří pro zemi hlasovali v anketě mezinárodní asociace IAGTO Awards. 

 

Keporkaci se do vod Samanského zálivu začnou vracet opět až za rok

 

Dovolená v Dominikánské republice může, ale nemusí být jen o lenošení na bílých písečných plážích s koktejlem v ruce. Země se může pochlubit desítkami národních parků. Pokud se vydáte do některého z nich na výlet, můžete se setkat např. s papoušky cotorra, krokodýly americkými, delfíny skákavými, plameňáky, kapustňáky a v zimních měsících dokonce
i s keporkaky.
 

 

 

Karnevalové veselí v plném proudu 

Každý rok v únoru se v Dominikánské republice konají karnevalové oslavyNejznámějšími postavami karnevalů jsou tzv. kulhaví čerti, kteří ve svých kostýmech pokrytých spoustou zrcadélek, chrastítek a zvonků a s tváří zahalenou do hrozivě vyhlížejících masek s dlouhými rohy a vyceněnými zuby parodují domýšlivé středověké šlechtice. První březnový víkend prošly masopustní průvody Santo Domingem, minulý víkend Punta Canou. Zastihnout je bude možné ještě v Cabarete (16. 3.) 

 

 

Řetězec Impressive otevřel resorty v Punta Caně

Španělský hotelový řetězec Impressive otevřel v Punta Caně začátkem letošního roku dvapětihvězdičkové resortyResort Impressive Resorts & Spas Impressive Premium Resorts & Spas leží přímo na proslulé písečné pláži El Cortecito vzdálené přibližně 20 km od sladkovodních lagun a mariny v Cap Caně.

Impressive Resorts & Spas nabízí ubytování v celkem 654 prostorných a moderně zařízených pokojích s výhledem na oceán, bazén nebo do tropické zahrady. Impressive Premium Resorts & Spas disponuje navíc dětským hřištěm, minigolfem a půjčovnou aut.

K oběma resortům se brzy připojí ještě luxusní Royal Resort & Spa Punta Cana nabízející mj. vlastní soukromou pláž, služby concierge, kasino a posilovnu

 

Více informací a celý newsletter naleznete ZDE.

Národní turistický úřad Dominikánské republiky

prague@godominicanrepublic.com

13.03.2019

Multidestinace jako slibný trend turismu

Evropská komise pro cestovní ruch zveřejnila studii zaměřenou na rostoucí oblibu spojování návštěvy více evropských zemí v rámci jedné cesty do Evropy, kterou lze pozorovat zejména u návštěvníků ze čtyř hlavních zdrojových trhů – z Číny, Indie, Japonska a Spojených států amerických.

12.03.2019

Pozvánka na vernisáž výstavy, 14.3.2019

Památník Terezín Vás zve na dokumentární výstavu o Ireně (Ince) Bernáškové - první Češce, odsouzené nacisty k trestu smrti.

04.03.2019

Kerala Workshop, 7.2.2019

Pozvánka na prezentaci destinace Kerala.

21.01.2019

123456789
191 položek, 39 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...