Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Chci procestovat celý svět


 
  
 
Dovolená s ESO travel
                        
 

 

Zajímavosti

Pozvánka na vernisáž výstavy, 14.3.2019

Památník Terezín Vás zve na dokumentární výstavu o Ireně (Ince) Bernáškové - první Češce, odsouzené nacisty k trestu smrti.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dámy a pánové,

 

 

dovolte mi pozvat Vás a Vaše přátele na zahájení dokumentární výstavy o Ireně (Ince) Bernáškové - první Češce, odsouzené nacisty k trestu smrti - s názvem „Zasnoubena se smrtí“. Vernisáž proběhne v předsálí kina Malé pevnosti (Principova alej 304, Terezín) ve čtvrtek 14. března 2019 ve 14 hod.

 

Irena Bernášková, známá jako Inka, byla mimořádnou osobností dvacátého století. Rodiči vychována v silném vlasteneckém duchu, obdařena talentem na jazyky, analytickými schopnostmi, obrovskou odvahou, jíž převyšovala i muže té doby, po vzniku protektorátu Čechy a Morava všechny své schopnosti vynaložila na osvobození rodné země - Československa. Její odbojová činnost byla úzce spojena především s vydáváním ilegálního časopisu V BOJ, se získáváním prostředků a techniky na jeho výrobu, ale také s převáděním československých vojáků do zahraničí. Po zatčení podle skromných odhadů při výsleších mlčením zachránila na tři stovky spolupracovníků. Veškerou odbojovou práci brala na sebe. Spolu s Inkou Bernáškovou se vracíme do doby, kdy šlo o bytí či nebytí našeho národa i Československa.

 

O hudební doprovod se postará Klárovo kvarteto, v jehož podání zazní skladby z díla Antonína Dvořáka.

 

Výstava, zahajovaná k 80. výročí začátku nacistické okupace českých zemí (15.3.1939), bude ode dne následujícího po akci přístupná denně od 9 do 16:30 hod. (po 30.3. do 18 hod.) a bude ukončena 2. června 2019. Na vzniku výstavy, vedle autorky stejnojmenné knihy o Ince Bernáškové PhDr. Jany Vrzalové, spolupracovaly tyto subjekty: nakladatelství JOTA, Ústav pro studium totalitních režimů a Městská část Praha 4. Památník Terezín děkuje autorům a vlastníkům výstavy za laskavé zapůjčení.

 

Pozvánku naleznete ZDE.

 

Děkuji a těším se na viděnou v Terezíně!

 

Mgr. Tomáš Rieger

vedoucí oddělení vnějších vztahů a marketingu

tiskový mluvčí

 

*****************************************

Památník Terezín

národní kulturní památka

Principova alej 304

411 55  Terezín

 

Tel.: +420-416724549

GSM: +420-606333900

eMail: rieger@pamatnik-terezin.cz

http://www.pamatnik-terezin.cz

 

04.03.2019

Jarní novinky z Dominikánské republiky

Země bílých písečných pláží, koloniálních památek, národních parků a přátelských obyvatel... Dominikánská republika je díky své kulturní a přírodní rozmanitosti jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě.

13.03.2019

Multidestinace jako slibný trend turismu

Evropská komise pro cestovní ruch zveřejnila studii zaměřenou na rostoucí oblibu spojování návštěvy více evropských zemí v rámci jedné cesty do Evropy, kterou lze pozorovat zejména u návštěvníků ze čtyř hlavních zdrojových trhů – z Číny, Indie, Japonska a Spojených států amerických.

12.03.2019

Kerala Workshop, 7.2.2019

Pozvánka na prezentaci destinace Kerala.

21.01.2019

123456789
191 položek, 39 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...