Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Zajímavosti

Uvolnění vízového režimu návštěvníkům z Číny pomůže posílit evropskou ekonomiku

Podle Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) patří vízový režim v Evropě mezi nejvíce restriktivní na světě (odhaduje se, že pro vstup do Evropy by o vízum muselo žádat 74 % světové populace).

Toto číslo ve velké míře odpovídá návštěvníkům ze vzdálených zdrojových trhů, kteří patří mezi nejcennější, jelikož mají tendenci v destinaci zůstávat déle a utrácet více peněz za den než průměrný návštěvník.

 

Evropská komise pro cestovní ruch (ECT) vydala zprávu kvantifikující potenciální dopad uvolnění vízového režimu návštěvníkům z Číny na evropský cestovní ruch. Navzdory stále se zvyšujícímu nárůstu poptávky čínských turistů po cestách do Evropy za posledních deset let, patří Čína stále mezi země, které nemají k dispozici bezvízový vstup do EU (včetně schengenského prostoru).

 

Čína je největším světovým cestovním trhem, a to jak z hlediska počtu generovaných příjezdů, tak i z hlediska celkových cestovních výdajů. Za účelem vyhodnocení možného dopadu usnadnění udělování víz se zpráva Evropské komise pro cestovní ruch nejprve zabývá analýzou hlavních výhod a možnostmi zjedno
dušení vízové politiky a poté je aplikuje na cestovní vzory Číňanů při cestách do 27 zemí Evropské unie (s výjimkou Velké Británie). Výsledky ukazují, že liberalizace vízového režimu nepochybně zvýší poptávku z jednoho z nejvíce lukrativních zdrojových trhů a přispěje k růstu HDP a růstu zaměstnanosti v Evropě. 
Analýza dále odhaduje, že uvolnění vízového režimu mezi Čínou a Evropskou unií pravděpodobně zvýší průměrný nárůst příjezdů z Číny ze 7 % na 18 % ročně během let 2018–2023. Tento narůst by mohl vytvořit dodatečné příjmy ve výši 12,5 miliardy eur ročně a zvýšit celkovou úroveň zaměstnanosti téměř o 1 %, což by vytvořilo dalších 237 000 pracovních míst, z toho 120 000 přímo v odvětví cestovního ruchu. Nárůst by dále přispěl ke zvýšení evropského HDP o 1 %. 


Aby nedošlo k větší ztrátě příležitostí, a to zejména ze vzdálených zdrojových trhů jako je právě Čína, je nezbytné, aby byla evropské vízová politika modernizována a posílena tak, aby dále usnadňovala cestování z klíčových trhů. Viceprezident Evropské komise pro cestovní ruch Robert Andrzejczyk uvedl, že „liberalizace vízové povinnosti pro návštěvníky z Číny má zásadní význam pro celou Evropu, jejímž cílem by měla být snaha o maximalizaci svého podílu na zisku z růstu čínského cestovního ruchu v příštích desetiletích. Investice do liberalizace víz zaměřené na klíčové trhy mohou účinně a efektivně dosáhnout tohoto cíle.“

 

04.04.2019

Velká cena cestovního ruchu

Před pár dny byl zahájen příjem přihlášek do Velké ceny cestovního ruchu 2019/2020. Třináctý ročník prestižní soutěže opět vyhlašují vydavatelství COT media a společnost Veletrhy Brno.

15.10.2019

7. narozeniny Muzea Karla Zemana, 4.-6. 10. 2019

Oslavte s námi 7. narozeniny a zkuste své štěstí!

26.09.2019

Pozvánka na Swiss Food Festival, 30.9.-5.10.2019

Rádi bychom Vás jménem Switzerland Tourism pozvali na již čtvrtý ročník Swiss Food Festivalu, který se uskuteční v Praze ve dnech 30.9.-5.10.2019.

19.09.2019

123456789
212 položek, 43 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...