Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Novinky

AČCKA se účastnila jednání s gruzínskou delegací

Dne 1.7. se AČCKA účastnila jednání s náměstkem vedoucího mise panem Mikheilem Chkhikvadzem, které proběhlo na gruzínské ambasádě.

Jednání bylo zaměřeno na možnost podpory příjezdu českých turistů do země.

 

Níže si Vám dovolujeme předat základní informace o této zemi.

 

Základní informace o Gruzii

 

Lidi vždy zajímá, kde vlastně leží Gruzie, zda v Evropě, Asii nebo dokonce v USA. To je nejčastěji kladená otázka. Takže odpověď zní – v Evropě. Vlastně 1,8 milionu let staré archeologické artefakty, které se našly v Dmanisi, náleží prvním Evropanům vůbec.

Gruzie leží na hranicích mezi Evropou a Asii a je kombinací unikátu a různorodosti. Tato země známá jako kolébka vína, nabízí Kavkazské hory, pobřeží Černého moře, léčící klima a minerální vody, národní parky a UNESCO památky, bohatou kulturu, vynikající kuchyni a slavnou Gruzínskou pohostinnost.

Proč si lidé myslí, že Gruzie je v Spojených státech? Není známo, proč cizinci dali jméno Gruzie, když reálné jméno zní Sakartvelo. Gruzínština patří mezi nejstarší jazyky, kterými se mluví dodnes. Gruzínské písmo patří mezi 14 světových písem.

Od architektury starého města Tbilisi po vinice v Kacheti, od starověkých kamenných věží ve Svaneti po plážích a nočního života Batumi, je zde pro každého něco inspirujícího a vzrušujícího. Je to země všech čtyř ročních období.

Zalyžujte si ráno v Kavkazských horách, v nejvyšším pohoří Evropy a odpoledne si relaxujte na pobřeží Černého moře. Ochutnejte vynikající Gruzínskou kuchyni a víno u tradiční “Supra” (hostina) jeden den, a druhý den si udělejte detox v přírodních saunách a lázních.

Je velmi málo zemí ve světe s tak rozvinutým kulturním dědictvím. Gruzínci jsou hrdí na jejich poezii, malby, kinematografii, divadlo, operu, architekturu, řemeslo, ale hlavně na lidové písně a tance. Gruzie je nejstarší vinařskou oblastí ve světě – s více než 8000 let vinařské tradice. Je to vědecky dokázané.

Gruzie má unikátní přívětivou kulturu, která vysvětluje jejich světoznámou pohostinnost. S jejím vlastním písmem a jazykem, a mnoha světoznámými umělci, vás Gruzie překvapí a potěší v každém směru.

 

Pro více objevování navštivte: www.georgia.travel  

 

Slibujeme zábavu po celý rok!

 

Gruzie nabízí několik produktů. To jsou: kulturní dědictví, jídlo a víno, slunce a moře, příroda a dobrodružství, města, zdraví a wellness, lyžařská střediska.

 

Česká republika je pro Gruzii jedním z důležitých cílových trhů. Dole můžete vidět mezinárodní přílety z České republiky podle roku:

 

Mezinárodní

přílety

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

     2018

2019 (6 měsíc)

 

Česká republika

 

3461

 

4460

 

5882

 

5560

 

6729

 

7832

 

9435

 

13575

 

6173

 

 

 

 

 

 

Analýza charakteristik zahraničních rezidentů v České republice ukázala, že 87,8% návštěv Gruzie v roce 2018 bylo pro volný čas, 4,5% pro tranzit a 4,2% pro profesní a ekonomické aktivity.

 

V tomto období byly u českých obyvatel nejoblíbenější následující aktivity: návštěva památek, kulturních a historických monumentů, muzeí (84,3%), ochutnávka místní kuchyně a vína (78,6%), nakupování (76,9%) a příroda, krajina a objevování exotických míst (44,4%).

30.07.2019

Nedostatečná ochrana cestujících v letecké dopravě stále aktuální

Dovolujeme si Vám zprostředkovat článek věnující se stále aktuální problematice nedostatečné ochrany cestujících v letecké dopravě.

03.10.2019

Cestovní kanceláře hlásí pokles reklamovaných zájezdů a méně kuriozit

Průzkum hlavní zájezdové sezóny prokázal pokles reklamací pod 0,6 %. Oprávněné stížnosti taženy zpožděním letecké dopravy.

16.09.2019

Dovolená pro neslyšící jako příležitost pro cestovní kanceláře

Potenciál nabídky CK pro segment neslyšících byl předmětem jednání AČCKA s organizací Tichý svět

29.08.2019

AČCKA jednala s ministrem obchodu a průmyslu

Asociace podporuje kroky ministra Karla Havlíčka i avizované sestěhování agentury CzechTourism s agenturami CzechTrade a CzechInvest. Cestovní ruch však musí být řízen synergicky z jednoho ministerstva.

20.08.2019

123456789
272 položek, 55 stránek
Invia Nova Aeolus Brenna Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Italieonline Monatour Interhome Italia travel CK Mayer & Crocus Nemo Tour BonTon PTTours Geovita Nean tour CK Eva Šulcová Afrodita SnowTrex
Vytvářím objednávku...