Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Jubilejní 50. kongres AČCKA v Nízkých Tatrách v duchu stoletého výročí vzniku Československa

Česko-slovenské zasedání partnerských asociací AČCKA/SACKA

 

Tradiční výjezdní zasedání AČCKA se po osmi letech v termínu 8. - 11.11.2018 uskutečnilo opět na Slovensku, tentokrát v oblasti Nízkých Tater. Vedle vlastního kongresu AČCKA byla významnou součástí čtyřdenního odborného a poznávacího programu i historický první česko-slovenská konference partnerských asociací AČCKA/SACKA v duchu motta „Sto rokov spolu“.  Společné zasedání odkazující k symbolice oslav 100. výročí vzniku Československa vůbec poprvé propojilo obě asociace ke spolupráci ve formě odborného semináře a nabídlo prostor pro živou československou diskuzi. Ojedinělá možnost setkání s experty a s kolegy z oboru přilákala přes 230 českých a slovenských účastníků. Vysokou prestiž konference podpořilo i udělení záštit ze strany Ministerstva pro místní rozvoj České republiky a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Hlavním tématem společného semináře pak byla implementace evropské směrnice o zájezdech v obou zemích především s přihlédnutím k odlišnostem českého a slovenského pojetí.

 

Samotného jubilejního 50. kongresu AČCKA se účastnila téměř stovka členů. Do země pod Tatrami se vydali na laskavé pozvání Zahraničního zastoupení slovenského cestovního ruchu v České republice (ZZ CR SR v ČR). Odborná část kongresu probíhala v prostorách hotelu Grand Jasná pod Chopkem, kde členy po příjezdu oficiálně přivítal prezident AČCKA Roman Škrabánek spolu s prezidentem SACKA Stanislavem Mackem a Klárou Badinkovou za ZZ CR SR v ČR.

 

Páteční program byl rozdělen do dvou oddělených částí – dopolední členská konference AČCKA a odpolední společné česko-slovenské zasedání AČCKA/SACKA. Jádrem dopoledního českého panelu byla volba členů prezidia a revizní komise pro období 2018-2020. Letos poprvé po 26 letech do prezidia nekandidovala paní Soňa Brandeisová, která zastávala funkci viceprezidentky AČCKA a které prezident AČCKA jménem celého vedení vyslovil poděkování za její neocenitelnou pomoc a odbornou orientaci při naplňování cílů Asociace. Nadále však bude v asociaci působit na poli odborné poradkyně. Kromě voleb byl větší prostor vyhrazen odbornému výkladu k novele profesního zákona č. 159/1999 Sb. ve znění zákona č. 111/2018 Sb. a prezentaci stanoviska AČCKA ke správě a fungování garančního fondu cestovních kanceláří. Závěr členské konference byl spojen s předáním ocenění za dlouholeté řádné členství panu Jiřímu Samkovi z CK Ideal-Tour Praha. Následovalo udělení titulu čestného člena AČCKA paní Renatě Moník Petříčkové, jež je členkou prezidia již od roku 2005. Informacemi nabitý blok byl slavnostně završen udělením titulu čestného prezidenta AČCKA panu Romanu Škrabánkovi, který v čele asociace působí nepřetržitě od roku 2007. 

 

Během návazného odpoledního společného semináře vedle příspěvků obou prezidentů vystoupili také zástupci státní správy obou zemí – státní tajemník Ministerstva dopravy a výstavby SR pan Peter Ďurček a prezident Svazu cestovního ruchu SR Marek Harbuľák, za českou stranu pak paní Renata Králová, ředitelka Odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR a dále František Dickelt a Radek Košťál z Oddělení právních předpisů a koncesí v cestovním ruchu MMR ČR. Ústředním bodem panelu byla nová právní úprava o zájezdech a spojených cestovních službách v obou zemích v reakci na evropskou směrnici č. 2302/2015.

 

Intenzivní celodenní program byl příjemně zakončen slavnostní gala večeří v prostorách hotelu pro české i slovenské hosty. Působivé zpestření nabídlo vystoupení dámského houslového hudebního tria Xplosion a závěrečné překvapení v podobě česko-slovenského dortu. Další příležitostí k odlehčenému neformálnímu networkingu byla večerní česko-slovenská retro diskotéka. Pro české účastníky byl v sobotu připraven nabitý poznávací program s výjezdem na Chopok, návštěvou parku miniatur Mini Slovensko, prohlídkou Stanišovské jeskyně a památky UNESCO – skanzenu Vlkolínec.

 

AČCKA děkuje všem členům za aktivní účast a za přátelskou atmosféru, která 50. výjezdní zasedání po celou dobu doprovázela. Vážíme si všech pozitivních ohlasů a již nyní se těšíme na další společné setkání. Poděkování patří také všem partnerům kongresu – paní Kláře Badinkové ze Zahraničního zastoupení CR SR v ČR, Ministerstvu dopravy a výstavby SR a regionu Liptov. Za spolupráci na přípravách společného zasedání členů AČCKA děkuje partnerské slovenské asociaci SACKA v čele s prezidentem Stanislavem Mackem.

 

Tereza Picková

výkonná ředitelka AČCKA

20.11.2018

Pozvánka na třetí ze série seminářů Explore Argentina, 28.1.2020

Jménem Velvyslanectví Argentiny si Vás srdečně dovolujeme pozvat na 3. seminář cestovního ruchu.

13.01.2020

Pozvánka na seminář AČCKA k EET pro CK/CA., 4.12.2019

Rádi bychom Vás pozvali na odborný seminář k EET pro CK/CA – příprava na zahájení 3. a 4. fáze elektronické evidence tržeb.

12.11.2019

AČCKA jednala s MPO ve věci problematiky neoprávněného podnikání v cestovním ruchu

V návaznosti na srpnové jednání zástupců AČCKA s ministrem průmyslu a obchodu panem Karlem Havlíčkem se v září uskutečnila návazná schůzka se zástupci MPO

08.11.2019

Nedostatečná ochrana cestujících v letecké dopravě stále aktuální

Dovolujeme si Vám zprostředkovat článek věnující se stále aktuální problematice nedostatečné ochrany cestujících v letecké dopravě.

03.10.2019

123456789
276 položek, 56 stránek
 
 
Dovolená s ESO travel
                         
 

 

Invia Skalla Aeolus Zájezdy.cz Eso Travel Travel 2002 Monatour Interhome Italia travel Jokratour
CK Mayer & Crocus Nemo Tour PTTours Geovita Nean tour CK Eva SnowTrex Go Afrika Geops Ludor
Vytvářím objednávku...