Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

CK pořádají konferenci ve Slovinsku.

TZ AČCKA 24. 11. 2023 | Země láká svým rozmanitým potenciálem. Rostoucí zájem potvrzují i CK a CA.

Celou TZ naleznete zde: TZ AČCKA 24.11.2023: České cestovky pořádají konferenci ve Slovinsku, které láká svým rozmanitým potenciálem

 


Slovinsko inspiruje svou udržitelností a gastronomií, české cestovní kancelář a agentury potvrzují rostoucí zájem o tuto cílovou zemi.Praha, 24.11.2023: AČCKA, profesní sdružení cestovních kanceláří a cestovních agentur v ČR organizuje – v letošním roce již druhé – zasedání svých členů v zahraničí. 68 reprezentantů z řad českých cestovních kanceláří a agentur se zítřejším dnem vypraví do nejzelenější země EU, Slovinské republiky. V pořadí 55. konference AČCKA se koná ve dnech 25.11.-28.11.2023 u Bledského jezera v hotelu Rikli Balance, patřícího do skupiny Sava Hotels, a dále v termálních lázních Thermana Laško. Hlavními partnery akce tak jsou: Slovenska turistčina organizacija (STO) a její zastoupení v ČR Slovenija center, Sava Hotels & Resorts a Thermana Laško. Na poznávacím programu se dále podílejí města Bled, Radovljica a Celje a destinace Julské Alpy.

 

Slovinsko již nepatří pouze mezi tranzitní země Evropy, ale naopak jej každoročně vyhledává pro svou dovolenou rostoucí počty Čechů. Destinace je atraktivní pro svůj rozmanitý potenciál, zejména z pohledu geografie. Nalezneme zde Alpy pro letní i zimní outdoorové radovánky, překrásná lesní pásma s jezery v pahorkatinách ideálních pro pěší turistiku a cykloturistiku či krasové jeskyně pro poznávání. Za účelem gastronomie a vinařské turistiky budou zájemci ve Slovinsku spokojeni s množstvím vinařských oblastí a mořské pobřeží, dlouhé sice jen necelých 47 km, umožňuje pohodu a relax na pláži. Slovinsko nabízí velké množství termálních lázní pro zdravotní, volnočasovou i rodinnou relaxaci. Z oblasti městské turistiky pak v zájmu vévodí města Lublaň, Piraň, Bled, Maribor, Celje či Ptuj.

 

Delegace českých majitelů a vrcholných manažerů cestovních kanceláří a agentur dorazí přímým autobusovým spojem z Prahy a Brna na 3denní akci, jež obsahuje odborný program s informacemi o legislativních výzvách zasahujících do činnosti CK/CA, připravovaných projektech asociace a tématu udržitelnosti v cestovním ruchu.

 

Slovinsko se v posledních letech dostává do pozornosti světových médií, díky svému aktivnímu přístupu právě k udržitelnosti cestovního ruchu a špičkové gastronomii. Například National Geographic zařadil Slovinsko pro rok 2023 mezi 25 inspirativních zemí světa v kategorii přírodního prostředí.

 

Roman Škrabánek, prezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře s rozsáhlou nabídkou lázeňských a poznávacích zájezdů ve Slovinsku, potvrdil rostoucí zájem ze strany českých turistů o tuto destinaci. „Čeští turisté preferují pro svou dovolenou destinace s dojezdovou vzdáleností z ČR a jsem velmi potěšen, že právě ve Slovinsku obsazují 5. příčku v počtu příjezdů i přenocování“.

 

Michal Kůra, ředitel Slovenija center, zastoupení STO v České republice, doplňuje: „Těší nás každoroční nárůst spokojených českých turistů, kteří přijíždějí objevovat turistické cíle a užívají si krásnou slovinskou přírodu, památky, lázně, gastronomii i mořské pobřeží. Přibývá i CK, které nabízejí pro své klienty zájezdy do Slovinska. Jsme potěšeni, že můžeme pro AČCKA připravit tuto akci a při workshopu se slovinskými partnery jim i umožnit rozšířit jejich aktivity a nabídku ve Slovinsku“

 

 

Kateřina Chaloupková,

výkonná ředitelka AČCKA

 

Michal Kůra,

ředitel Slovenija center Praha
 

24.11.2023

Zahájení nočního vlakového spoje z Prahy do Nizozemska a Belgie

TZ AČCKA 26. 3. 2024 | Ode dneška se mohou Čeští turisté nově dopravit přímým vlakovým spojem z Prahy do Nizozemska a Belgie. European Sleeper odjíždí v 18:04 hod.

26.03.2024

Poznávací zájezdy jsou na Velikonoce opět vyprodány

TZ AČCKA 22. 3. 2024 | Zájem o cestování během Velikonoc je opět vysoký. Čeští turisté míří hlavně k moři a za poznáním. Z exotiky vedou Vietnam, Srí Lanka a Bali.

23.03.2024

High Level Tourism Meeting 21.3.2024 za účasti AČCKA

AČCKA byla součásti odborné diskuze k regulaci segmentu zájezdů.

22.03.2024

Cestující autem tvoří 13 % rezervací u CK/CA

TZ AČCKA 21. 2. 2024 | Tito cestující s nákupem letního pobytu u CK vyčkávají na poslední chvíli.

23.02.2024

Poslední týden nejvyšších slev na zájezdy - First minute

TZ AČCKA 23. 1. 2024 | Téměř každá druhá zahraniční dovolená se uskuteční přes cestovku

24.01.2024

123456789
377 položek, 76 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...