Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Fam trip cestovních kanceláří v italském regionu Marche

Zástupci členských cestovních kanceláří AČCKA vyrazili v termínu 14.-17.10. 2023 na fam trip do italského regionu Marche.

 

Součástí fam tripu byla kromě poznávání okolí také účast a zahájení dvoudenní konference o slow turismu, která v regionu probíhala.

 

A právě ‚slow tourism‘ nebo také ‚slow travel‘ byl hlavním tématem celého výjezdu. Jde o čím dál tím častěji akcentovaný pojem související s udržitelností v cestovním ruchu, který je protipólem masového turismu - ten je v posledních letech znát stále citelněji s negativním dopadem na životní prostředí i kulturu.

Zásadou „pomalého cestování“ je kvalita na úkor kvantity. Cestující sice pozná méně měst a odveze si méně zážitků, ale o to intenzivnějších, s hlubším prožitkem. Jde o poznání charakteru místa a lokální kultury s respektem ke krajině a obyvatelům. Vyznačuje se méně přesuny z místa na místo, spíše naopak, zmenšením vzdálenosti či okruhu, kde dovolenou trávíme. Myšlenkou je užít si autentický zážitek včetně poznání místních restaurací, obchodů a méně známých turistických atraktivit, uvolnit se, nikam nespěchat a mít maximum času na jedno místo, ať už jde o větší město nebo více míst v menším regionu.

 

    

 

Region Marche nacházející se ve střední Itálii je vhodným místem pro slow turismus a nabízí mnoho možností trávení času - od malebných městeček jako Montecosaro, přes střední města s kulturním programem jako Tolentino, až po větší města se vším všudy včetně moře jako Civitanova. Ti, kteří místo měst preferují přírodu, mohou trávit čas na pláži, v horách nebo na kole v překrásné krajině regionu. To vše v rámci jedné hodiny cesty. Kraj Marche má zkrátka vše potřebné k příjemné dovolené a my věříme, že o tom přesvědčíme české turisty.

 

Na našem programu se kromě již zmíněné konference nacházela prohlídka lokálních měst. Tolentino je středním městem s bohatým kulturním programem, v době naší návštěvy jsme si nenechali ujít festival lokálních těstovin Cappelletto Fest. Kromě toho nás Tolentino uchvátilo svými historickými památkami a zachovaným centrem města. Za vidění určitě stojí Bazilika svatého Mikuláše Tolentinského. Město Civitanova nabízí opravdu vše, od divadel a uměleckých galerií jako Pinacoteca Moretti, po pláže vhodné například pro rodinnou dovolenou. Oproti tomu městečko Montecosaro rozléhající se v kopcovité krajině regionu je poměrně malé. A ač nejde o velkoměsto, kromě historických budov se zde nachází také muzeum italského filmu Cinema a Pennello. A díky své poloze nabízí výhledy do kraje jako z pohlednice.

 

  

 

Kromě prohlídek měst jsme měli možnost poznat kraj také ze sedla kola. Marche je pro cyklovýlety ideální oblastí, ať už pro kratší trasy nebo třeba celodenní poznávání. Marche Bike Association nabízí půjčení kol klasických i elektrokol, díky kterým zvládne poznávání i začátečník.

             

 

Děkujeme našim cestovním kancelářím, že se s námi na fam trip vydali a také partnerům Comune di Montecosaro a Comune di Tolentino za připravený program. Velké poděkování si zaslouží také Giovanni Giachi, který celý výjezd organizoval.

 

O výjezdu AČCKA se zmínili také některé lokální noviny a časopisy:

Turismo ‘lento’, cammini religiosi: Tolentino chiama, Praga ‘risponde’

Il Museo del Cinema di Montecosaro conquista i turisti in arrivo da Praga

 

 

Kateřina Nemravová, sekretariát AČCKA

01.11.2023

CK pořádají konferenci ve Slovinsku.

TZ AČCKA 24. 11. 2023 | Země láká svým rozmanitým potenciálem. Rostoucí zájem potvrzují i CK a CA.

24.11.2023

AČCKA na Podvýboru pro cestovní ruch PSP ČR

Dne 15. listopadu spolupracovala AČCKA na programu jednání Podvýboru pro CR Poslanecké sněmovny ČR.

16.11.2023

Prodej zájezdů v CK/CA se letos zvýšil v průměru o 12 %

TZ AČCKA 18. 10. 2023 | Češi vybírají dražší pobyty u moře

19.10.2023

Zájezdy po Maroku budou v průběhu září pořádány

TZ AČCKA 13. 9. 2023 | Páteční zemětřesení neovlivní poznávací program zájezdů.

13.09.2023

Život na ostrově Rhodos se vrací do normálu

TZ AČCKA 1. 8. 2023, 9:00 | Na jihu ostrova zůstávají nyní uzavřeny pouze jednotky hotelů.

01.08.2023

123456789
368 položek, 74 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...