Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Novinky

Život na ostrově Rhodos se vrací do normálu

TZ AČCKA 1. 8. 2023, 9:00 | Na jihu ostrova zůstávají nyní uzavřeny pouze jednotky hotelů.

 

Na jihu ostrova Rhodos zůstává momentálně uzavřeno pouze 6 hotelů, život na ostrově se vrací do normálu.

 

AČCKA je ve spojení s Ministerstvem turismu Řecka, řeckou centrálou GNTO a zároveň federací cestovních kanceláří FedHATTA.

 

Po 9 dnech trvajících požárů na ostrově Rhodos je situace zcela stabilizována a život se postupně vrací do normálu. Požáry poničily přibližně 20.000 ha půdy, evakuováno bylo celkem 25.000 osob a požáry se dotkly 41 hotelů. Momentálně zůstává mimo provoz pouze 6 hotelů na jihu ostrova, z celkového počtu více jak tisícovky hotelů na celém ostrově. Zásahy bezpečnostních složek a záchranného systému byly včasné a rychlé, což dokládá fakt, že nedošlo k žádným ztrátám na životech či vážným zraněním. V severní oblasti ostrova, kde se nachází mezinárodní letiště, tráví turisté z celého světa své dovolené - bez omezení a jakýchkoliv komplikací. Díky zklidnění vývoje na ostrově se již během pátečního dne vrátili do ČR jak zástupci konzulárního odboru MZV ČR, tak i čeští a slovenští hasiči, a došlo ke zrušení speciální telefonní linky MZV a rovněž byl v sobotu zrušen nouzový stav, který sloužil pouze ke zjednodušení administrativních postupů.

 

V pondělí 31.7. se konala mezinárodní videokonference pořádaná evropskou asociací cestovních kanceláří ECTAA, které se zúčastnili zástupci AČCKA a české cestovní kanceláře. K téměř 90 účastníkům promluvili reprezentanti Ministerstva cestovního ruchu Řecka, dále z národní turistické centrály GNTO a řecké federace cestovních kanceláří FedHATTA. 

 

Od minulé soboty a stupňování požárů na jihu Rhodu české cestovní kanceláře intenzivně řešily evakuaci přibližně 1.400 klientů a zajištění náhradního ubytování či repatriaci zpět do ČR během nedělních a pondělních letů. Tuto mimořádnou situaci zvládly cestovní kanceláře vyřešit do 48 hodin. Čeští občané se dostali v pořádku domů repatriačními lety, které vyslaly cestovní kanceláře na své vlastní náklady na Rhodos, a rovněž komerčními lety, na kterých byla dotčeným klientům zajištěna volná místa. Klienti, kteří nechtěli odletět domů, byli ubytováni v hotelích mimo zasaženou oblast a dál pokračovali v dovolené. 

 

AČCKA a zástupci členských cestovních kanceláří by chtěli poděkovat Martinu Smolkovi a celému konzulárnímu odboru Ministerstva zahraničních věcí ČR za dosavadní spolupráci a především vstřícnou komunikaci v takto krizových situacích.

 

 

Kateřina Chaloupková
výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

01.08.2023

Zahájení nočního vlakového spoje z Prahy do Nizozemska a Belgie

TZ AČCKA 26. 3. 2024 | Ode dneška se mohou Čeští turisté nově dopravit přímým vlakovým spojem z Prahy do Nizozemska a Belgie. European Sleeper odjíždí v 18:04 hod.

26.03.2024

Poznávací zájezdy jsou na Velikonoce opět vyprodány

TZ AČCKA 22. 3. 2024 | Zájem o cestování během Velikonoc je opět vysoký. Čeští turisté míří hlavně k moři a za poznáním. Z exotiky vedou Vietnam, Srí Lanka a Bali.

23.03.2024

High Level Tourism Meeting 21.3.2024 za účasti AČCKA

AČCKA byla součásti odborné diskuze k regulaci segmentu zájezdů.

22.03.2024

Cestující autem tvoří 13 % rezervací u CK/CA

TZ AČCKA 21. 2. 2024 | Tito cestující s nákupem letního pobytu u CK vyčkávají na poslední chvíli.

23.02.2024

Poslední týden nejvyšších slev na zájezdy - First minute

TZ AČCKA 23. 1. 2024 | Téměř každá druhá zahraniční dovolená se uskuteční přes cestovku

24.01.2024

123456789
377 položek, 76 stránek
Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice CK Consultour
Vytvářím objednávku...