Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Památník Terezín vyhlásil další ročník literární a výtvarné soutěže

Památník Terezín vyhlašuje na rok 2021 XXVII. ročník literární a XXV. ročník výtvarné soutěže - Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem Když je třeba pomoci…

 

 

Na konci druhé světové války přijížděly do Terezína transporty se zuboženými vězni nacisty evakuovaných koncentračních táborů. Řada z nich byla nakažena smrtelným skvrnitým tyfem, jenž v Terezíně přerostl v epidemii. Do boje s ní se pustili nejen vězni terezínského ghetta a věznice gestapa v Malé pevnosti, ale i zdravotníci České pomocné akce, sovětské armády a dobrovolníci z blízkého i vzdáleného okolí.

 

Pavel Straka ze vzdělávacího oddělení Památníku Terezín k letošnímu tématu dodává: „V letošních pracích by se měli soutěžící zamyslet nad otázkami, zdali byla tehdejší pomoc z řad dobrovolníků něčím přirozeným, nebo měla jiné příčiny. Současně s tím by nás zajímalo, co by vedlo soutěžící k podobnému podání pomocné ruky?“

 

Motto letošních soutěží Památníku Terezín je i vzhledem k téměř již rok trvající krizi způsobené pandemií koronaviru a s ní související potřebě dobrovolnické - a především zdravotnické práce více než aktuální.

 

Jeho kolega ze vzdělávacího oddělení Jan Kaňa k tomu pro zájemce doplňuje: „V rámci zamyšlení nad výše uvedenými otázkami musí soutěžící vytvořit výtvarné či literární práce a ty pak zaslat na naši adresu. Soutěžící mají možnost volby jakékoliv umělecké formy či techniky, ale i otázek, nutná je spojitost s vyhlášeným tématem“.

 

Do účasti v soutěži se mohou zapojit žáci základních a středních škol, gymnázií a učilišť, přičemž počet zasílaných děl z jedné školy není nijak omezen. Práce musí být předány nebo odeslány do Památníku Terezín nejpozději do 7. dubna 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 10. června 2021 v Terezíně. Výherci získají řadu věcných cen i peněžní odměny.

 

Další informace a podmínky soutěže jsou k dispozici na webu Památníku Terezín v sekci Vzdělávání.

 

V Terezíně 15. ledna 2021

 

Kontakt pro bližší informace:

Památník Terezín

Vzdělávací oddělení - Mgr. Pavel Straka, Mgr. Jan Kaňa

Principova alej 304 411 55 Terezín

tel.: 416 724 563,

e-mail: straka@pamatnik-terezin.cz, kana@pamatnik-terezin.cz

18.01.2021

Výstava Pasy pro život v Památníku Terezín

Dovolujeme si Vás pozvat na dokumentární výstavu Pasy pro život polského Institutu Pileckého ve Varšavě, která je k vidění v předsálí kina Muzea ghetta v Terezíně.

10.06.2021

Výstava v Památníku Terezín

Dovolte nám Vás pozvat na výstavu Uloupené umění v Památníku Terezín, která bude přístupná od 10. 12. 2020 do 28. 2. 2021.

08.12.2020

110. narozeniny Karla Zemana (3. 11. – 15. 12. 2020)

Filmy Karla Zemana už jste určitě viděli, co takhle nahlédnout pod pokličku jejich natáčení v Muzeu Karla Zemana u Karlova mostu v Praze?

04.11.2020

TZ - Chorvatsko děkuje zahraničním turistům za návštěvu

#DekujemeVamCeskaRepubliko #ThankYouCzechRepublic

21.09.2020

123456789
238 položek, 48 stránek
 
Dovolená s ESO travel

 

Monatour Interhome CK Plus Tour Doma Nuda Ludor
CK Mayer & Crocus Go Afrika CK Eva SnowTrex AnChoice
Vytvářím objednávku...