Aktuální informace z cestovního ruchu, doporučení k cestám, statistiky, analýzy

[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
[[SKUDER_TITLE]]
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Zajímavosti

Ukradená vzducholoď: Velikonoce v Muzeu Karla Zemana

Vydejte se s dětmi na velikonoční dobrodružství do Muzea Karla Zemana!

 

TZ, Muzeum Karla Zemana, 11. dubna 2022

 

Od pátku 15. dubna až do neděle 17. dubna 2022 bude v Muzeu Karla Zemana probíhat velikonoční program pro každého odvážného dobrodruha. Program propojí zábavu, vzdělávání a soutěživost se známým filmem Ukradená vzducholoď. Děti tak zažijí velikonoce v unikátním prostředí Muzea Karla Zemana s netradičním programem, který je dovede až k vlastní vzducholodi, se kterou mohou „odletět“ domů.

 

Vydejte se s dětmi na velikonoční dobrodružství do Muzea Karla Zemana! Během dobrodružné cesty děti prokážou svou odvahu a vynalézavost, důvtip v řešení hádanek i přesnost v hodu velikonočním vajíčkem. Jeden z úkolů je seznámí s Braillovým písmem, speciálním systémem psaní určeném pro nevidomé, v dalším úkolu otestují svůj čich během poznávání vůní. „Připravili jsme pro děti netradiční úkoly, aby si připadaly jako v Zemanově dobrodružném filmu Ukradená vzducholoď. Po splnění všech úkolů získají odměnu právě v podobě létající vzducholodi.“ dodává k programu Lenka Lukáčková, ředitelka Muzea Karla Zemana. 

 

Při vstupu do expozice děti obdrží mapu Muzea, která je pomocí indicií navede na stanoviště s jednotlivými úkoly. Za splněné úkoly získají samolepky, které nalepí do chybějících polí na mapě a po vylepení všech samolepek na děti bude čekat Odznak dobrodruha a vzducholoď, kterou si vyrobí podle vlastní fantazie. V tomto případě však nebude ukradená, ale poctivě zasloužená za prokázání dobrodružných schopností.

 

Akce je vhodná pro rodiny s dětmi od 6 let. Velikonoční program bude probíhat od pátku 15. dubna do neděle 17. dubna 2022 mezi 10. a 17. hodinou. Mapku s úkoly obdrží každý návštěvník na pokladně Muzea Karla Zemana ke vstupence.

 

Kromě velikonoční dobrodružné cesty se návštěvníci mohou těšit i na stálou expozici Muzea Karla Zemana, kde se mohou proletět na létajícím stroji a okřídlených koních barona Prášila, zazářit ve filmové scéně nebo ovládat ponorku z Vynálezu zkázy. Na památku si mohou návštěvníci kromě fotek odnést také fantaskní suvenýry z nově zrekonstruovaného muzejního obchodu.

 

Velikonoční program bude probíhat od pátku 15. dubna do neděle 17. dubna.

 

 

O Muzeu Karla Zemana se více dočtete v tiskové zprávě.

13.04.2022

Konání Terezínské tryzny 2022

Tisková zpráva Památníku Terezín - V neděli 15. května se uskuteční vzpomínková akce k uctění obětí nacistické perzekuce, Terezínská tryzna.

04.05.2022

Novinky z Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha před letní sezónou připravilo několik novinek, včetně posílení stávajících a zavedení nových leteckých spojů.

03.05.2022

Velvyslanectví USA představilo turistické destinace ve Spojených státech

Tisková zpráva Velvyslanectví USA v Praze / Praha 27. dubna 2022 – Zástupci Velvyslanectví USA v ČR dnes představili třináct turistických destinací ve Spojených státech a po takřka dvou letech omezení cestování v důsledku Covidu-19 oficiálně pozvali české turisty nazpět do USA.

02.05.2022

Stezka Českém k příležitostí 134. výročí KČT

Dne 11. 6. 2022, u příležitosti 134. výročí založení Klubu českých turistů, vyrazí členové KČT a jejich příznivci na Stezku Českem a v jeden den obejdou celou naši republiku.

05.04.2022

TZ HTZ: Chorvatský den v Praze

Akci podporující česko-chorvatský cestovní ruch pořádalo Chorvatské turistické sdružení (HTZ / CNTB).

30.03.2022

123456789
257 položek, 52 stránek
Dovolená s ESO travel

 

Monatour Interhome CK Plus Tour SnowTrex Ludor
Go Afrika CK Eva AnChoice
Vytvářím objednávku...